Co w ramówce Zoom TV?

W najbliższy wtorek, 25 października br. o godz. 20.10 na MUX-8 zadebiutuje stacja Zoom TV. W dniu premiery kanał wyemituje m.in. magazyn reporterów „Bliżej!” oraz dwa pierwsze odcinki programu „Obywatel Kuźniar”, który można oglądać na co dzień w Onecie. Resztę wieczoru wypełnią filmy fabularne.

Magazyn reporterów „Bliżej!” to jedna ze sztandarowych propozycji Zoom TV. Jest to lokalny magazyn interwencyjny. Prowadzący Elżbieta Grzeszczuk-Chętko i Dariusz Milejczak prezentują sprawy o charakterze społecznym, obyczajowym i śledczym. Dziennikarze reagują na aktualne wydarzenia i problemy z całej Polski. Przybliżają historie zwykłych ludzi, zmagających się z kłopotami. Program w całości tworzony jest przez telewizje lokalne – poznańską WTK oraz łódzką Toya TV. Pierwszy odcinek programu pokazany zostanie w dniu startu Zoom TV, kolejne odcinki premierowe emitowane będą w środy i czwartki o godz. 21.10.

Z okazji startu Zoom TV 25 października br. o godzinie 21.05 pokazane zostaną dwa pierwsze odcinki programu „Obywatel Kuźniar”, emitowanego na co dzień w Onecie. Jarosław Kuźniar wraz z zaproszonymi gośćmi wsiada do samochodu i rusza ulicami miasta. Podczas przejażdżki prowadzący i jego rozmówcy komentują bieżące wydarzenia. Ich rozmowy dotyczą nie tylko polityki, lecz także aktualnych zjawisk społecznych, wydarzeń sportowych i kulturalnych. W mobilnym studiu zagościli m.in. Zbigniew Hołdys, Tomasz Lis, Michał Żebrowski i Agnieszka Chylińska.

W regularnej ramówce Zoom TV premierowe odcinki programu „Obywatel Kuźniar” emitowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (powtórki o 6, 12 i 0.55). Jarosław Kuźniar będzie pojawiał się na antenie Zoom TV także w niedziele. o godz. 17.00 będzie można obejrzeć program „Obywatel Kuźniar Extra”. Specjalne wydanie zaprezentuje najciekawsze momenty programu „Obywatel Kuźniar”.

Kolejna produkcja Onetu, którą będzie można oglądać w Zoom TV to „Subiektywny” Bartosza Węglarczyka. Premierowe odcinki programu będą nadawane w piątki o godz. 19.00. W programie Węglarczyka dziennikarze, politycy i eksperci komentują najważniejsze wydarzenia społeczne oraz polityczne.

Następna propozycja znana z Onetu to „Świat według Jachimka”. Premierowe odcinki będzie można obejrzeć w Zoom TV w czwartki o godz. 19.00. Jachimek w swoim programie w humorystyczny sposób komentuje wydarzenia mijającego tygodnia.

Oprócz wspomnianego magazynu reporterów „Bliżej!”, na antenie Zoom TV będzie można obejrzeć dwa inne autorskie programy lokalne. Będą to: „We love Poland” oraz „Tajemniczy Dolny Śląsk”. Odcinki premierowe magazynu „We love Poland” nadawane będą w środy o 19.45. W programie pokazywane będą nietypowe, mało znane miejsca oraz ich największe atrakcje. Nad produkcją programu odpowiada partner kanału Zoom TV – telewizja Sfera TV z Rudy Śląskiej, jednak materiały tworzone będą przez lokalnych nadawców z całej Polski.

Kolejna lokalna propozycja to „Tajemniczy Dolny Śląsk” – odcinki premierowe pokazywane będą w czwartki o 19.15. Program przedstawiać będzie tajemnice regionu, m.in. średniowieczne zamki, w których straszy, owiane legendami barokowe pałace czy ukryte labirynty krasowych jaskiń ze szczątkami prehistorycznych zwierząt. Program realizowany będzie dla Zoom TV przez telewizję Sfera TV z Rudy Śląskiej, a poprowadzi go Marcin Bradke.

Na antenie Zoom TV znajdzie się także kilka seriali. Pierwszy z nich to turecki serial „Ezel” – odcinki premierowe w soboty i niedziele o 18.00. Jest to jeden z najbardziej znanych tureckich seriali ostatnich lat, łączący telenowelę z historią kryminalną. Po odbyciu służby wojskowej Ömer Uçar powraca w rodzinne strony i planuje ślub z Eyşan. Jednak jego przyjaciele wraz z narzeczoną planują spisek – chcą go wrobić w kradzież pieniędzy i morderstwo. Zdradzony przez najbliższych, Ömer trafia na osiem lat do więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Tam rodzi się w nim pragnienie zemsty za krzywdy, jakich doznał. Pozoruje własną śmierć i poddaje się operacji plastycznej – w ten sposób zapewnia sobie anonimowość pośród tych, którzy kiedyś byli mu bliscy. Powraca jako Ezel Bayraktar i chce dokonać odwetu.

Kolejna serialowa propozycja Zoom TV to serial „Zabójcy” (odcinki premierowe we wtorki o 20.00 od 1 listopada br.). Ten skandynawski serial kryminalny opowiada o dwójce ludzi specjalizujących się w ściganiu seryjnych morderców. Seria składa się z sześciu dziewięćdziesięciominutowych odcinków.

W Zoom TV będzie można także obejrzeć serial BBC „Muszkieterowie” (odcinki premierowe w niedziele o 15.00). Jest to współczesna realizacja klasycznej historii znanej z powieści Aleksandra Dumasa „D’Atagnan i trzej muszkieterowie”.

Na antenie Zoom TV zobaczymy także seriale animowane, m.in. „Król Maciuś I”, familijny „Pippi Langstrumpf” oraz obyczajowe: „Wiedźmy” i „Szeptunka”.

Zoom TV to pierwsza stacja, która zostanie uruchomiona w ramach ósmego multipleksu telewizji naziemnej MUX-8. Do końca roku uruchomione zostaną kolejne trzy nowe kanały: Nowa TV, Metro TV oraz WP. Wciąż nie wiadomo, kiedy swoje trzy kanały umieści na nowym multipleksie Telewizja Polska.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 24 października 2016

    […] jeden z czterech nowych kanałów na multipleks MUX-8. Do końca roku uruchomione zostaną stacje Zoom TV (25 października br.), WP oraz Metro TV (oba kanały rozpoczną nadawanie 2 grudnia […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger