Kanał WP1 wystartuje 2 grudnia

Prezes Wirtualna Polska Holding, Jacek Świderski, przy okazji prezentacji wyników finansowych za pierwszą połowę 2016 roku, poinformował, że do startu kanału WP dojdzie 2 grudnia 2016 roku. Nadawca otrzymał koncesję na nadawanie kanału pod nazwą WP1, ale jak poinformował Świderski ostatecznie stacja będzie działała pod marką WP, nawiązując do dorobku grupy.

Prezes WP poinformował, że studio nowej stacji telewizyjnej będzie gotowe za dwa tygodnie, ale nieco dłużej trwały będą prace nad marką i pozycjonowaniem. Planowana jest unifikacja newsroomów i treści wideo z innymi segmentami. Jak zapewnia Świderski, WP ma być kanałem nowoczesnym, nawiązującym do interaktywności Internetu. W przyszłości obok kanału liniowego działać będzie serwis VOD, a także aplikacja mobilna. Według zapewnień Świderskiego, grupa kończy negocjacje w kwestii brokera reklamowego i dostawców treści.

Stacja WP ma się pojawić w zapowiadanym MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i IPTV. Na razie nie wiadomo, czy trafi również do ofert platform satelitarnych.

Jak zapowiada nadawca, uniwersum programowe kanału WP obejmować ma różnorodne gatunki i formy telewizyjne: od rozrywki, przez filmy fabularne, dokumenty, programy publicystyczne, po sport i formaty reality tv. WP chce zaproponować widzom m.in. emitowany na żywo ze studia telewizyjnego Grupy Wirtualna Polska codzienny magazyn publicystyczny „Dzieje się w Polsce”, codzienny magazyn reportażowo-interwencyjny „Interakcja”, pasma dokumentalno-lifestylowe oraz filmowo-serialowe. Oferta programowa WP ma być skierowana do możliwie szerokiego spektrum widowni telewizyjnej, a także, w myśl przyjętej przez WP koncepcji „Program 360°”, do użytkowników Internetu, którzy znajdą się w sferze oddziaływania programu WP przez ścisłą współpracę kanału TV z Grupą Wirtualna Polska.

Według Presserwisu, rozmowy o współpracy z Wirtualną Polską prowadzi Maciej Orłoś, który 31 sierpnia br. poprowadził swoje ostatnie wydanie „Teleexpressu”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger