Kamil Durczok wraca do telewizji

​Jesienią Polsat News zacznie emisję nowego programu publicystycznego, w którym Kamil Durczok będzie rozmawiał z politykami. Będzie to powrót Durczoka do telewizji po półtora roku przerwy.

Nowy cotygodniowy program Polsat News ma zacząć się w październiku. Kamil Durczok będzie rozmawiał w studiu z politykami i ekspertami o bieżących tematach. Program ma być realizowany w wynajmowanej hali zewnętrznej.

Kamil Durczok w marcu ub.r. za porozumieniem stron rozstał się z “Faktami” TVN, po tym jak powołana przez stację komisja ustaliła, że trzy osoby w redakcji programu mogły być narażone na mobbing lub molestowanie. Jesienią ub.r. wyciekła pełna treść raportu, z którego wynika, że pracownicy rozmawiający z komisją wskazali, że Durczok dopuścił się wobec dwóch podlegających mu kobiet czynów noszących znamiona molestowania, a wobec czterech innych osób – mobbingu, a ponadto stosował w redakcji zarządzanie przez strach i wywoływał o wiele bardziej stresującą atmosferę niż inni redaktorzy prowadzący. Stacja nie zdecydowała się upublicznić tych informacji w obawie przed pozwami zarówno ze strony Durczoka, jak i poszkodowanych osób.

Po rozstaniu z TVN Durczoka obowiązuje 1,5-roczny zakaz konkurencji, który kończy się we wrześniu br.

Dodajmy, że Kamil Durczok przygotowuje się do uruchomienia serwisu internetowego, którego redakcja będzie mieścić się w Katowicach. Założona przez niego spółka szuka dziennikarzy do redagowania strony.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger