Play rozwija sieć 4G LTE Ultra

Komórkowa sieć Play uruchamia nowe stacje LTE działające na czterech częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Z początkiem sierpnia 2016 roku już ponad 1,5 tys. stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego – 800 i 2600 MHz.

Nowe lokalizacje w zasięgu 4G LTE ULTRA to przede wszystkim zwiększenie przepustowości sieci, lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych oraz w miastach wewnątrz budynków. Jak przekonuje operator, z perspektywy klientów to wyższy komfort korzystania z internetu i zwiększenie prędkości transmisji danych.

Aby korzystać z sieci 4G LTE ULTRA należy być abonentem jednej z obecnie sprzedawanych ofert w Play i korzystać z urządzenia oznaczonego 4G LTE ULTRA. Agregację trzech pasm, na których można osiągnąć prędkość nawet do 262 Mb/s obsługują między innymi takie urządzenia, jak Huawei E5186 czy Netgear AC810S oraz Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 edge+, HTC 10, Sony Xperia X Performance.

Obecnie zasięg sieci 4G LTE w PLAY obejmuje ponad 89,2% populacji, a do 73,3% populacji dociera zasięg 4G LTE ULTRA. Ze względu na wakacje, wysoki priorytet podczas rozbudowy uzyskały miejscowości wypoczynkowe. Dzięki temu z szybkiej sieci 4G LTE ULTRA można korzystać nad morzem (np. w Trójmieście, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Rewalu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Mielnie, Dąbkach, Ustce, Łebie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Kuźnicy, Jastarni, Juracie, Helu, Stegnie, Krynicy Morskiej) czy w górach (np. w Zakopanem, Krynicy Zdrój czy Ustrzykach Dolnych). Również na Warmii i Mazurach sieć 4G LTE ULTRA dostępna jest w wielu miejscowościach, np. w Olsztynie, Ostródzie, Iławie, Morągu, Nidzicy, Szczytnie, Mrągowie, Piszu, Giżycku, Węgorzewie, Ełku, Kętrzynie i Olecku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger