2×2 – nowy kanał dla dzieci i młodzieży

Na 1 września 2016 roku planowany jest start zupełnie nowej polskiej stacji telewizyjnej skierowanej do starszych dzieci i młodzieży, 2×2. Niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo – to wszystko na antenie kanału, będącego oryginalną alternatywą dla osób znudzonych ofertą nadających obecnie telewizji dziecięco-młodzieżowych i szukających czegoś nowego.

Jak wynika z materiałów przesłanych przez nadawce, 2×2 ma być nadawany przez całą dobę, w jakości HD, w jeżyku polskim. Ma być możliwość wyboru pomiędzy polską wersją językową oraz wersją oryginalną z polskimi napisami. Stacja ma nie przerywać programów reklamami!

Na antenie 2×2 zadebiutuje wiele nowych seriali i filmów animowanych. Wśród nich znajdą się też japońskie anime, które stacja będzie emitować dzięki współpracy z polskim dystrybutorem japońskich animacji, Anime Eden, który wcześniej sprowadził do Polski tytuły takie jak „Sailor Moon – Czarodziejka z Księżyca” czy „5 centymetrów na sekundę”, autorstwa wybitnego twórcy Makoto Shinkaia.

Wśród seriali emitowanych na antenie telewizji 2×2 znajdą się, między innymi, następujące nowości: Służąca przewodnicząca – Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie… Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!

Prosiaki z sąsiedztwa – Prosiak Phil uważa się za stworzonego do wyższych celów niż przebywanie na farmie. Pewnego dnia wraz z rodziną wyrusza do miasta. W nowym otoczeniu znajduje pracę jako sprzedawca samochodów, jego żona interesuje się modą, a dzieci chodzą do szkoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są jedynymi świniami, którzy mieszkają wśród ludzi.

Powrócą też dawno nieemitowane klasyczne seriale, cenione przez dzieci i młodzież w kraju i na całym świecie:

Wszechświat Blastera – Serial rozgrywka się w 2222 roku. Mający bzika na punkcie nauki i kosmosu dwunastoletni Blaster pomaga swojej przyjaciółce C.G. ocalić jej rodzinną galaktykę. Potajemnie stawiają czoła najgroźniejszym, wyjętymi spod prawa, przestępcom.

Pitaszki – Dołącz do Eddiego Skorwitza oraz jego szalonej rodziny i zobacz jak wygląda życie ptaków obdarzonych ludzkimi cechami. Praca w fabryce robaków, jedzenie posiłków w barze szybkiego przelotu czy przeżywanie zmierzchu życia w „Domu dla zagrożonych gatunków” to dla nich codzienność.

2×2 nawiązało również współpracę z niezwykle popularnymi wśród młodych ludzi YouTuberami. Od dnia startu na antenie kanału pojawią się materiały od Antygaming, doświadczonej ekipy twórców internetowych materiałów poświęconych elektronicznej rozrywce i tematom pokrewnym. Tworzą oni materiały publicystyczne, komentując na bieżąco wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki. Regularnie odwiedzają najważniejsze branżowe wydarzenia po to, aby możliwie najrzetelniej pokazać, co jest na topie w świecie gier. Nadawcą kanału 2×2 jest przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Romwer. 2×2 będzie dostępne w wybranych sieciach kablowych w całym kraju.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger