Jesień w TVP2: 10 nowości i sprawdzone formaty

Jesień w TVP2 zapowiada się wyjątkowo! Nie zabraknie nowości i premier, a także kolejnych sezonów seriali i programów, które widzowie Dwójki zdążyli pokochać.

Już 5 września, na antenie Dwójki zadebiutuje nowość, czyli „Bake off – Ale ciacho!” Dwunastu uczestników stanie do rywalizacji o tytuł najlepszego cukiernika-amatora w Polsce. Ich umiejętności sprawdzi profesjonalne jury, czyli Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska. Poddadzą oni kandydatów serii prób i zadań pod presją czasu. Co tydzień jedna osoba opuści program. W roli gospodarzy zobaczymy: Annę Gacek i Paulinę Mikułę, a tajemnice polskich produktów i tradycyjnych wypieków zgłębiać będzie Robert Makłowicz.

Tuż po zakończeniu „Bake of – Ale ciacho!”, TVP2 zaprasza na „Bake off – Ale przepis!”, czyli telewizyjną szkołę wypieków, prowadzoną przez Roberta Makłowicza, Krzysztofa Ilnickiego i Małgorzatę Molską.

3 września na antenę TVP2 powróci „The Voice of Poland“! To już 7. edycja tego niezwykle popularnego muzycznego show Dwójki. W słynnych, czerwonych fotelach zasiądą Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, Baron i Tomson, a także debiutująca w roli Trenerki – Natalia Kukulska. Program poprowadzą Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Na etapie odcinków na żywo do panów dołączy Barbara Kurdej-Szatan.

We wrześniu startuje nowy cykl, zatytułowany „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”. Będzie to misyjna produkcja promująca właściwe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, walkę z otyłością oraz zdrowy, aktywny styl życia. Program poprowadzi Tomasz Wolny.

We wrześniu na antenie TVP2 zadebiutują także „Żarty i Bardy“ prowadzone przez kabaret OT.TO oraz „W tyle wizji. The best of…“, czyli satyryczne podsumowanie tygodnia prowadzone przez Marcina Woslkiego i jego gości.

Wśród serialowych nowości widzowie Dwójki znajdą ośmioodcinkową produkcję „Artyści” autorstwa wybitnych twórców teatralnych – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, o losach fikcyjnego, warszawskiego teatru. Na ekranie plejada wybitnych polskich aktorów wszystkich pokoleń m.in. Ewa Dałkowska, Edward Linde-Lubaszenko, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Tomasz Karolak, oraz Marcin Czarnik w roli dyrektora teatru.

Jesienią widzów czeka również dziewiąta już odsłona perypetii zwariowanej „Rodzinki.pl”, a także dalsze losy bohaterów „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barw szczęścia” i „Na sygnale”. Do ramówki powróci też „O mnie się nie martw”, czyli piąty sezon cieszącego się ogromną popularnością serialu z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim.

Wśród nowości Dwójki nie zabraknie także pozycji publicystycznych. Od 3 września, co tydzień, w programie „Południk Wildsteina“ widzowie będą mogli śledzić – prowadzone na żywo – dyskusje skupione wokół bieżących wydarzeń i zjawisk społecznych. Z kolei 4 września zadebiutuje cykl „Ukryte skarby“. Patrycja Hurlak zabierze widzów w podróż do miejsc i zakątków Polski, w których podziwiać można niezwykłe cuda natury i unikatowe, pełne tajemnic zabytki. Kolejna nowość to program „Szeptem“, prowadzony przez Ewę Błaszczyk i Dariusza Kowalskiego. Poprowadzą oni z widzami intymne rozmowy na temat spraw trudnych, bolesnych czy kontrowersyjnych.

Jesienią na antenę Dwójki powróci ceniony przez widzów „Magazyn Ekspresu Reporterów“. „Pytanie na śniadanie“ zaprosi na liczne premierowe cykle. Ponownie wystartuje też „Sonda 2”. Druga edycja tego popularno-naukowego magazynu emitowana będzie aż dwa razy w tygodniu, w nowych pasmach.
TVP2 niezmiennie poleca premierowe dokumenty poświęcone najważniejszym współczesnym problemom, autorstwa twórców nagradzanych na całym świecie, prezentowane w pasmach „Czy świat oszalał” oraz „Świat bez fikcji”. Wśród nich takie tytuły, jak m.in.: „Niewolnicy ISIS” Kamal Redouani, „Solidarność według kobiet” w reż. Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, czy „Koniec świata” Moniki Pawluczuk. Jesienią również kontynuacja popularnego cyklu autorstwa Radosława Kotarskiego „Podróże z historią”.

Żelaznym punktem ramówki TVP2 jest kultura. Już we wrześniu na antenie zadebiutują programy promujące czytelnictwo: „Myślnik, program z książką w roli głównej” czy „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”, a swoją kontynuację będzie miał „Wiersz codzienny” zrealizowany wspólnie przez wybitnych polskich aktorów oraz studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy nadają wybranym wierszom nową, audiowizualną formę. W cyklu „Studio Teatralne Dwójki” zaprezentowane zostaną dzieła najciekawszych twórców młodego pokolenia. Fanów polskiego kina przed ekrany telewizorów z pewnością przyciągnie gala wręczenia nagród 41. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger