„Czarne żniwa” i „Tajemnice miasteczka” nowymi serialami TVP

W najbliższą sobotę, 18 września, o godz. 15:55 w TVP1 premiera rosyjskiej produkcji „Tajemnice miasteczka”, a ukraiński serial “Czarne żniwa” będzie można oglądać od poniedziałku, 20 września ok. godz. 21:40 w TVP2.

Kadr z serialu "Czarne żniwa"

Kadr z serialu “Czarne żniwa”

Akcja serialu„Tajemnice miasteczka” rozpoczyna się w 1878 r. w mieście Bogorodsk, do którego przyjeżdża młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Powodem jej przyjazdu jest chęć odnalezienia narzeczonego, który zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając żadnego listu. Niedoszły małżonek, Paweł Bestużew to młody szlachcic pochodzący z Bogorodska. W mieście nadal mieszka jego matka oraz ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. Młoda kobieta zatrzymuje się u niej. Chce znaleźć pracę w lokalnym gimnazjum. Ciotka, pragnąc szybko wyswatać bratanicę, zaprasza dwóch kandydatów — sztabskapitana Kowrygina oraz majętnego sąsiada, Lewickiego. Na prośbę Lizawety, Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu, gdzie zastaje jego zwłoki i policję. Szybko okazuje się, że na pozór spokojne miasteczko, skrywa wiele tajemnic. „Tajemnice miasteczka” w TVP1 w soboty i niedziele o godz. 16:00, począwszy od 18 września. Serial liczy 50 odcinków.


„Czarne żniwa” to burzliwa saga, której akcja rozpoczyna się w 1901 r. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta przywozi swoją młodziutką żonę Ołenę, ubogą sierotę bez posagu, rówieśniczkę jego syna Oksena. Ołena nie jest szczęśliwa z Swyrydem. Gdy mąż zatrudnia Wasyla Hanżę, młodzi zakochują się w sobie. Ołena rodzi córeczkę, której nadaje imię Ołesia. Nie wiadomo jednak, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża w odwecie podpala gospodarstwo, obaj zostają skazani na katorgę. Jak poradzi sobie Oksen, który zostanie sam z niemowlęciem i jak potoczą się losy Hanży i Swyryda? Serial „Czarne żniwa” w TVP2 od poniedziałku do czwartku, o godz. 21:50. Premiera w najbliższy poniedziałek, 20 września. Produkcja liczy 12 odcinków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger