“Osiecka” – nowy serial TVP1. Co wydarzy się w pierwszych trzech odcinkach serialu?

Serial „Osiecka” to najnowsza produkcja TVP. Fascynująca biografia artystki obejmuje wczesną młodość przypadającą na lata pięćdziesiąte, aż do lat dziewięćdziesiątych, kiedy Osiecka zmagała się z chorobą. W roli wybitnej artystki – Eliza Rycembel (młoda Osiecka) i Magdalena Popławska, w pozostałych rolach – plejada gwiazd, m.in. Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Grzegorz Małecki, Mariusz Kiljan. Serial wyreżyserowali Robert Gliński i Michał Rosa. Trzy pierwsze odcinki TVP1 wyemituje w dniach 25-27 grudnia, a kolejne – w niedziele.

“Osiecka” – nowy serial TVP

Biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach serialu. Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. W nowej produkcji TVP zobaczymy od kulis szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jej bohaterami – poza Osiecką – będą postacie takie jak Maryla Rodowicz, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Zbigniew Cybulski, Bogusław Kobiela.

Co wydarzy się w pierwszych trzech odcinkach, które zostaną wyemitowane w świąteczny weekend?

1. odcinek

Nastoletnia Agnieszka Osiecka wraz z ojcem Wiktorem, celebrują urodziny mamy Marii. W prezencie Maria dostaje od męża czerwone pantofle z puszkiem. Nad ranem Wiktor Osiecki znika z domu. Zaniepokojone Agnieszka i Maria idą na milicję zgłosić jego zaginięcie. Młoda poetka szuka ojca u artystki – Józefiny Pellegrini. Zauważa na jej stopach czerwone pantofle…

2. odcinek

Agnieszka marzy o twórczej aktywności. Nowo poznany, przystojny poeta – Witold Dąbrowski wprowadza ją do Studenckiego Teatru Satyryków. Wydelegowana na praktykę dziennikarską do „Głosu Wybrzeża” przyszła mistrzyni pióra poznaje Cybulskiego, Kobielę i Federowicza, którzy tworzą wariacki teatr Bim – Bom. Chęć wyzwolenia Agnieszki buduje konflikt pomiędzy nią a Witoldem i dominującą poetyką STS-u.

3. odcinek

Agnieszka dostaje się na reżyserię do Szkoły Filmowej w Łodzi. Nowe obowiązki odciągają ją od aktywności w STS-ie, proponuje więc profesorowi, aby zrobić etiudę dokumentalną o teatrze. Nowo poznany przez nią Marek Hłasko, swoim magnetyzmem nie pozwala jej się skupić na zrealizowaniu projektu. Poczucie zdumiewającego porozumienia dusz powoduje, że Agnieszka wyjeżdża do Kazimierza, gdzie spotyka Marka z inną kobietą.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Elwira pisze:

    Pierwszy odcinek i jestem pod mega wrażeniem. Sama historia to wiadomo, że jest o wybitnej artystce i liczę że kolejne również będą pełne emocji i wybitnej gry aktorskiej.

  2. KARPIAK984 pisze:

    Thank you!!1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger