TVP Dokument – nowy kanał Telewizji Polskiej. Co w ramówce?

9 listopada 2020 roku startuje nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Dokument. Telewizja Polska jest największym producentem i koproducentem filmów dokumentalnych w kraju, a na jej antenach co roku można oglądać kilkadziesiąt premierowych filmów dokumentalnych. Duże zainteresowanie pasmami dokumentalnymi TVP przyczyniło się do powstania w ramach Centrum Kultury i Historii TVP nowego kanału tematycznego.

Kanał będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski, jednocześnie przybliżając widzom różne światy i perspektywy – polityczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Program będzie nadawany w jakości HD i dostępny w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną. TVP planuje również rozszerzać dystrybucję kanału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Oferta programowa TVP Dokument jest bardzo zróżnicowana – począwszy od własnychflagowych produkcji dokumentalnych,których emisja rozpocznie się już od stycznia 2021 roku, poprzez„Weekendy z BBC”,produkcje z gatunkufactual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.Na naszej antenie nie zabraknie również klasycznychserii reportaży TVP.W ramach pasm opartych na bogatych zbiorach archiwalnych Telewizji Polskiej przypomnimy widzom klasykę polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

Nieprzypadkowo głównym elementem logotypu TVP Dokument jest symboliczne oko. Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej dedykowany jest odbiorcy, który ma potrzebę poszerzania swoich horyzontów, jest zainteresowany innym człowiekiem, lubi poznawać, odkrywać i weryfikować utarte poglądy. Kanałem TVP Dokumentkierować będzieTomasz Piechal, dotychczasowy kierownik dokumentu TVP, dziennikarz, antropolog, ekspert ds. Europy Wschodniej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger