Prawie 2,4 mln widzów wzniosło noworoczny toast z Polsatem (FOTO)

Największe gwiazdy na największej dyskotece w Polsce! Stadion Śląski jeszcze nigdy nie był tak rozśpiewany i roztańczony. A wszystko za sprawą Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018! Maryla Rodowicz, Enej, Ewa Farna, The Show a Tribute to ABBA, Michał Szpak, Sławomir i wielu innych artystów porwało do zabawy ponad 40 tysięcy ludzi zebranych na stadionie i niemal 2,4 mln osób przed telewizorami.

Po raz pierwszy Sylwestrowa Moc Przebojów zawitała na słynny Stadion Śląski, aby wspólnie z jego gośćmi i widzami przed telewizorami zakończyć stary i powitać Nowy Rok. Wielka, multimedialna scena została przygotowana specjalnie na tę okazję przez Telewizję POLSAT, Miasto Katowice i Województwo Śląskie.

Sylwestrowa impreza rozpoczęła się od występu energetycznej Liz Mitchell, założycielki (wraz z Bobby’m Farrellem), legendarnego zespołu Boney M. I razem z nią cała publiczność śpiewała „Daddy Cool” czy „Rasputin”. Zaraz po nich kolejne hity zaśpiewał The Gypsy Band – „Volare” i „Bamboleo”.

Zagraniczne gwiazdy zachwyciły wszystkich, ale przecież i tak wiemy, że niekwestionowaną królową sceny jest… Maryla Rodowicz! Artystka pojawiała się na niej aż trzykrotnie. Poza swoimi największymi przebojami, które zna cała Polska, entuzjazm publiczności wywołały też latynoskie „Conga” i szalony „Kalashnikov” z zespołem Enej.

Słynąca z niezwykłych kostiumów scenicznych gwiazda, nie zawiodła i tym razem. Jedna z jej kreacji, zaprojektowana przez Annę Zeman, została stworzona specjalne na sylwestrową noc z 400 kwiatów!

Temperatura na stadionie rosła z minuty na minutę, ale nic w tym dziwnego, bo po królowej na scenę zawitało Ich Troje z Michałem Wiśniewskim, Feel i Cleo, której wykonanie „I Will Survive” jeszcze długo zostanie w naszych sercach.

A jeśli już o niezwykłych głosach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o Ewie Farnej. Ta dziewczyna to istny wulkan! Tym razem, poza swoimi przebojami Ewa zachwyciła nas także własną aranżacją wielkiego hitu Rihanny „We Found Love”. Tuż po zejściu ze sceny, do Ewy podeszła legendarna Liz Mitchell z Boney M., aby pogratulować jej niezwykłego talentu i cudownego wykonania.

Do historii przejdzie też występ Michała Szpaka, którego fani nie mogli się doczekać jego przebojów, a także brawurowego wykonania hitu „I’m So Excited”!

Na naszej scenie gościliśmy również najlepszy na świecie cover band zespołu ABBA – The Show a Tribute to ABBA, w którym gitarzystą jest Ulf Anderson, muzyk z oryginalnego składu. Przy „Mamma Mia” i „Waterloo” śpiewał i tańczył cały stadion.

Tuż przed północą impreza nabrała jeszcze większego tempa, bo oto „spod samiuśkich Tater”, helikopterem doleciał mistrz zabawy, czyli Sławomir i jego piękna żona Kajra. Chyba nie ma osoby, która nie znała i nie śpiewała razem z nimi przeboju „Miłość w Zakopanem”.

Polsat zawsze miał oko do gwiazd. Sławomir dał się poznać szerszej publiczności właśnie dzięki udziałowi w naszych dwóch show: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i „Taniec z Gwiazdami”. Również dzięki polsatowskiemu programowi „Tylko muzyka. Must Be The Music” Polska poznała zespół Enej, który jak się okazało królował na tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów. Ich występ oglądało niemal 3,3 mln widzów!

Sylwestrowa Moc Przebojów to nie tylko taniec i śpiew. Aby w Nowy Rok wejść z uśmiechem na ustach, Polsat zadbał także o uśmiech na twarzy publiczności i widzów. Mowa oczywiście o Reńci i Beńcii, czyli Ewie Błachnio i Łukaszu Kaczmarczyku z kabaretu Para Nr 2, których każde wejście na scenę wywoływało salwy śmiechu.

Przed północą wraz z publicznością wielkie odliczanie ostatnich sekund starego roku przeprowadzili prowadzący: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Ela Romanowska i Rafał Maserak. Noworoczne życzenia widzom złożyli gospodarze wieczoru – Pan Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski i Prezydent Katowic Marcin Krupa, a także Prezes Zarządu Tauron Filip Grzegorczyk oraz Ola Kot – prezenterka Radia Eska – patrona medialnego. Na legendarnym Stadionie Śląskim mogliśmy się bawić dzięki gościnności jego gospodarza, prezesa Krzysztofa Klimosza. Magicznym pokazem laserów, które rozbłysły nad Stadionem Śląskim, powitaliśmy Nowy Rok 2019. Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję na kolejny wspólny, rozśpiewany i roztańczony rok z Telewizją POLSAT!

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 była Telewizja POLSAT, Miasto Katowice i Województwo Śląskie, a organizatorami Stadion Śląski i firma Music Company. Patronami medialnymi było Radio Eska i dziennik Fakt.
fot Piotr Barański

Piotr Barański

Uczeń Technikum na kierunku Procesy Graficzne. Pozytywny, nie zna słowa nuda, obecny na każdej imprezie w okolicy jak i na większych festiwalach w Kraju. Uwielbia wolne chwile spędzać pod sceną, robiąc zdjęcia. Uwielbia malarstwo oraz podróżowanie. Zawzięty w dążeniu do celów życiowych, nie zna słowa nie możliwe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger