Startuje kanał Polsat Rodzina. Co w ramówce?

16 października Grupa Polsat uruchomi nowy kanał pod nazwą Polsat Rodzina. W ofercie m.in. programy poradnikowe, edukacyjne bajki dla dzieci oraz programy o tematyce chrześcijańskiej.

Stacje będzie emitowała program w jakości HD, a jej szefem jest Marek Zając, wcześniej związany m.in. z Telewizja Polską. W ofercie Polsat Rodzina widzowie znajdą szerokie spectrum programów adresowanych do trzech pokoleń – od dzieci, przez rodziców, aż po seniorów.

Codziennie od godziny 9:00 na antenie Polsat Rodzina emitowane będzie poranne pasmo poradnikowe “Mamma mia!”. To tutaj poruszane będą tematy z dziedziny zdrowego trybu życia (np. dotyczące odżywiania, sportu i rekreacji, ale również profilaktyki i porad medycznych), psychologii, a także wychowania dzieci (m.in. jak rozwijać wyobraźnię dziecka, jakie są nowoczesne metody edukacyjne itp.). Pojawią się też konkretne porady prawne i ekonomiczne. Program “Mamma mia!” poprowadzą Magdalena Tacik, Katarzyna Supeł-Zaboklicka, Kamil Baleja i Marek Zając.

Dla młodszych widzów Polsat Rodzina przygotowała pasmo bajek edukacyjnych i bez przemocy. W ramówce m.in. kultowa seria “Było sobie życie” czy legendarna “Pszczółka Maja”. Na antenie stacji emitowany będzie także lubiany przez widzów serial “Rodzina zastępcza”.

W ofercie nowego kanału Grupy Polsat znajdą się programy o tematyce chrześcijańskiej, która będzie pokazywana w sposób intrygujący nie tylko dla ludzi wierzących. Audycje skoncentrują się na sprawach bliskich każdemu myślącemu i wrażliwemu człowiekowi, a nie na bieżących sporach światopoglądowych czy politycznych. Jednym z kluczowych programów o tej tematyce będzie“Wszystko, co chcielibyście wiedzieć”. Ten cykl audycji na żywo będzie oparty na interaktywnym kontakcie z widzami i internautami. Dowiemy się m.in., jak mądrze pomagać ubogim i potrzebującym, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale również jak prosić o przebaczenie i przebaczać swoim bliskim czy przyjaciołom. (emisja programu od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05). Z kolei w niedzielę o godzinie 10:30 na antenie Polsat Rodzina transmisja Mszy Świętej dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej.

W ofercie Polsat Rodzina zobaczymy też serial “Anno Domini – Biblii ciąg dalszy”, będący bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego przeboju telewizyjnego “Biblia”. Produkcja opowiada historie pierwszych wyznawców Chrystusa, ich dramatyczną walkę o przetrwanie w ówczesnym świecie.

Polsat Rodzina HD będzie dostępny m.in. w Cyfrowym Polsacie oraz w sieciach UPC Polska i Netia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger