Orange Sport zakończy nadawanie

Z końcem br. kanał sportowy Orange Sport zakończy nadawanie. – To decyzja biznesowa- uzasadnia Orange Polska. W stacji od końca 2014 roku nie są emitowane autorskie programy.
– Z końcem roku zamykamy kanał Orange Sport. To decyzja biznesowa. Dziękujemy wszystkim widzom, którzy oglądali sportowe wydarzenia w OS – poinformował na Twitterze Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Orange Sport uruchomiono w sierpniu 2008 roku, przez pierwsze trzy lata transmitowane w nim były wszystkie mecze piłkarskiej Ekstraklasy, wtedy też działał bliźniaczy kanał stricte informacyjny – Orange Sport Info. Stacja jest dostępna na platformach Cyfrowy Polsat i nc+, w wielu sieciach kablowych (m.in. UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Inea) oraz w Telewizji Tu i Tam oferowanej przez Orange.

Z końcem br. stacja zrezygnowała z autorskich programów informacyjnych i publicystycznych oraz pożegnała się z większością jej dziennikarzy, m.in. Leszkiem Bartnickim, Mateuszem Święcickim, Marcinem Grzywaczem, Pawłem Zarzecznym i Krzysztofem Sendeckim. W ub.r. wygasły jej ostatnie umowy dotyczące transmisji popularnych rozgrywek, m.in. piłkarskiej ligi włoskiej i I ligi polskiej.

We wrześniu 2014 roku podpisano warunkową umowę kupna kanału przez firmę Romana Młodkowskiego, jednak w połowie ub.r. poinformowano o wycofaniu się z transakcji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger