TVP2 wygrała w sylwestra z Polsatem i TVN-em

„Sylwestra z Dwójką” oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowym momencie – 5 mln, „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie i Polsacie 2 – 3,2 mln widzów, a koncert „Hello 2017” w TVN oglądało 1,2 mln osób – wynika z danych nadawców.

Zorganizowany w Zakopanem „Sylwester z Dwójką” zaczął się w sobotę o godz. 20:00, a zakończył przed godz. 2 w nocy. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Izabela Trojanowska, Doda z zespołem Virgin, Margaret, Zenon Martyniuk, Michał Szpak, Pectus, Papa D., Stefano Terrazzino i finaliści „The Voice of Poland”: Weronika Curyło i Mateusz Grędziński, a imprezę prowadzili Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz Halina Mlynkowa i Stanisław Karpiel-Bułecka.

Jak podała w niedzielę Telewizja Polska, transmisję oglądało średnio 3,5 mln osób, co dało TVP2 27 proc. udziału wśród wszystkich widzów (grupa 4+). O północy stacja zgromadziła 4,2 mln widzów, natomiast w szczytowym momencie oglądających było 5 mln. Największą popularnością cieszyły się piosenki Zenona Martyniuka.

Z kolei „Sylwestrowa Moc Przebojów” Telewizji Polsat odbyła się w Katowicach, też zaczęła się o godz. 20:00 i skończyła przed drugą w nocy. Na scenie pojawili się m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Sylwia Grzeszczak Official, Ewelina Lisowska, Thomas Anders, Ewa Farna, Kamil Bednarek, Enej, Piersi, Golec uOrkiestra, Zbigniew Wodecki, Ira!, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Wojtek Łuszczykiewicz i zespoły Video, Boys, Blue Café i Feel.

Według danych przekazanych przez Telewizję Polsat w Polsacie i Polsacie 2 koncert oglądało średnio 3,2 mln osób, głównie w tej pierwszej stacji, zapewniając jej 22 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 24 proc. w grupie wiekowej 16-49. Nadawca podkreśla, że w tej drugiej grupie jego impreza miała najwyższą oglądalność. Toast o północy na antenach Polsatu, Polsatu 2 i Polsatu News oglądało 4,2 mln widzów, a w samym Polsacie – 3,7 mln.

Dużo niższe wyniki oglądalności zanotował transmitowany w TVN od 19:45 do ok. 1 w nocy koncert „Hello 2017” w Warszawie. Imprezę oglądało średnio 1,2 mln widzów, co dało 9 proc. udziału. O północy stacja miała 1,6 mln oglądających. Podczas koncertu wystąpili m.in. LemON, Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Sound’N’Grace, Kombii, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Natalia Nykiel, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i Daria Zawiałow, a prowadzącymi byli Magda Mołek, Filip Chajzer, Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Patrycja Kazadi, Olivier Janiak oraz związany z radiem Eska Jankes.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger