Programy telewizji ARTE po polsku

Francusko-niemiecki kanał kulturalny ARTE, postawił sobie za cel dotarcie do nowej publiczności spoza Francji i Niemiec. Od teraz nadawca udostępnia w Internecie bezpłatną ofertę “ARTE po polsku”.

W ramach tej strategii poszerzania zasięgu, ARTE od roku udostępnia internautom wersję angielską (na stronie www.arte.tv/en) i hiszpańską (na stronie www.arte.tv/es). ARTE nie zapomina także o Polakach Począwszy od 22 listopada 2016 roku stacja udostępnia również selekcję swoich programów z napisami po polsku pod adresem www.arte.tv/pl. Oferta dostępna jest również na aplikacjach na smartfony, tablety oraz na aplikacji Smart TV.

Co tydzień internauci będą mieli do dyspozycji około piętnastu godzin nowych programów. Na tę różnorodną ofertę składać się będą liczne programy dokumentalne, reportaże śledcze i społeczne, magazyny naukowe i kulturalne. Internauci będą mogli również regularnie oglądać flagowe magazyny stacji takie jak “Tracks” – magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; “ARTE Reportage” – poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny “Metropolis”. Różnorodne występy sceniczne również znajdują tu swoje miejsce, dzięki selekcji ARTE Concert.

Ta bezpłatna oferta dostępna w pięciu językach – po francusku, po niemiecku, po angielsku, po hiszpańsku i po polsku – pozwala aż 60% Europejczyków oglądać programy ARTE w swoim języku ojczystym. Ponad połowa programów dostępna jest również dla użytkowników na całym świecie.

Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku stało się możliwe dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

Dzięki tej inicjatywie kanał ARTE staje się dostępny dla coraz szerszej rzeszy odbiorców i nakreśla nowe perspektywy rozkwitu kultury europejskiej za pośrednictwem programów wysokiej jakości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger