9 listopada o 6:00 wystartował kanał Nowa TV

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 9 listopada br. o godzinie 6:00 nadawanie rozpoczął nowy kanał Grupy ZPR Media – Nowa TV. Stacja dostępna jest w SD i/lub HD (wersje SD i HD mają identyczne ramówki). Telewizja Nowa TV jest stacją o charakterze uniwersalnym. Znajdują się w niej propozycje adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Jej oferta programowa powstała w oparciu o cztery filary. Są nimi: informacje, kabarety, filmy i seriale.

Nowa TV bardzo mocno stawia na rzetelne informacje i publicystykę. Zespół ponad stu redaktorów pracujących w całej Polsce, pod kierownictwem Tomasza Syguta, redaktora naczelnego działu publicystyki i informacji, codziennie przygotowuje wydanie programu „24 godziny online.pl”, które widzowie zobaczą na antenie o 18:30. Prowadzą go znane i cenione osobowości telewizyjne: Beata Tadla, Jarosław Kulczycki, Joanna Dunikowska oraz Marek Czyż. Po zakończeniu „24 godzin” widzowie będą mogli zobaczyć publicystyczną audycję „Tu i teraz” która jest rozwinięciem jednego z tematów przedstawionych w materiałach „24 godzin”.

W każdy piątkowy wieczór, w programie „Ale o co chodzi” Sławomir Jastrzębowski z zaproszonymi do studia politykami rozmawia na tematy, które aktualnie interesują opinię publiczną. Natomiast w każdą sobotę, Marek Czyż wraz ze swoimi gośćmi postara się znaleźć odpowiedzi na ważne, ale często bardzo proste pytania („Proste pytanie” w soboty, po wydaniu „24 godzin”). W niedziele na „Teraz ja” zaprasza widzów Tomasz Sekielski. Jego autorski projekt łączy dziennikarskie gatunki: klasyczny wywiad z programem typu „one man show” oraz reporterskimi relacjami z całego kraju.

Telewizja Nowa TV zadba także o dobry humor swoich widzów. Specjalnie dla nich powstało show „Nowa Rewia Kabaretowa”, w którym występują największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Swoje sprawdzone, najzabawniejsze skecze oraz nowe, premierowe propozycje przedstawią, m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Łowcy.B oraz soliści: Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Tomasz Jachimek i Katarzyna Pakosińska.

Nowa TV to także interesująca oferta różnorodnych filmów fabularnych. Wśród nich: obrazy uznanych reżyserów („American Beauty”, „Ostatni cesarz”), znane produkcje, do których widzowie chętnie wracają („Opowieść Wigilijna”, „Wściekłe psy”), świetne filmy w gwiazdorskiej obsadzie („W chmurach”, „Miss Potter”, „Dobry agent”). Nie zabraknie także zabawnych komedii („Rodzina Addamsów”, „Idealny mąż”), wzruszających filmów obyczajowych („Family Man”, „Rozważna i romantyczna”, „Moi chłopcy”) oraz sensacyjnych produkcji („Krwawa gra”, „Poza prawem”, „Gliniarz”).

Nowa TV to także kino rodzinne, przy którym fantastyczne chwile spędzą nie tylko najmłodsi widzowie. Na widzów NOWEJ TV czeka wiele serialowych niespodzianek, m.in. nieemitowany dotąd w ogólnodostępnej polskiej telewizji, szpiegowski „No Limit” (serial wyprodukowany przez Luca Bessona), francuska, kryminalna nowość pt. „Detektyw Cain” oraz pełen niezwykłych zwrotów akcji, sensacyjny „Transporter”. Sporą sensację budzi powrót na polską antenę hitu „Moda na sukces”, którego emisję zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz.19:30. Nie zabraknie także polskich produkcji, a wśród nich, m.in. „Redakcja. Dział Śledczy”, ukazujący pracę dziennikarzy śledczych gazety codziennej, którzy rozpracowują trudne sprawy oszustw, kradzieży, szantażów i innych przestępstw kryminalnych. Już w grudniu Nowa TV zaproponuje widzom kolejne tytuły, w tym m.in. absolutną nowość, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w Ameryce, kostiumowy serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta „Mercy Street” oraz zrealizowany z rozmachem oraz wielokrotnie nagradzany telewizyjny hit „Dynastia Tudorów”. Nowa TV to telewizja podążająca za oczekiwaniami swoich widzów. Telewizja dla tych, którzy poszukują dobrej rozrywki oraz rzetelnych informacji. Blisko swoich widzów i interesujących ich spraw. To nowa telewizja w rodzinie.

Kanał Nowa TV (w wersji SD) od momentu startu znajdzie się w ramach bezpłatnego naziemnego multipleksu telewizji cyfrowej MUX 8, w licznych sieciach kablowych (w SD lub w HD, m.in.: UPC Polska, Toya, Promax, Asta-Net, Telewizja Światłowodowa, a od 15.11 pojawi się także w Netii) oraz w przekazie satelitarnym (w wersji SD, początkowo FTA, od 28 listopada szyfrowany, ale bezpłatny dla klientów dowolnej oferty płatnej TV, w dekoderach nc+ już umieszczono stację na kanale 146). Parametry techniczne emisji satelitarnej:

Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: NOWA TV

PID V: 526 (MPEG-4/SD)

PID A: 790 (pol)

PID PCR: 526

SID: 4325

PID PMT: 274

PID HbbTV: 7025

Provider: TVN

Kodowanie: brak

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger