„Wojenne dziewczyny”- nowy serial TVP1

Akson Studio zakończyło właśnie zdjęcia do nowego serialu pt „Wojenne dziewczyny”. Produkcja trafi na antenę TVP1 wiosną 2017 roku.

Serial „Wojenne dziewczyny” (wcześniej pod tytułem „Morowe panny”) opowiada o kobietach, które walczyły z niemieckim okupantem. To opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Irka, Ewka i Marysia są bardzo młodymi dziewczynami, których dorosłość zbiega się z wybuchem wojny.

Każda z nich wywodzi się z innego środowiska. Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej Warszawie.

W produkcji wystąpią m.in. Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek (główne bohaterki). Obok nich zobaczymy też m.in. Danutę Stenkę.

Zdjęcia do serialu trwały 74 dni, a realizowano je m.in. w Piasecznie pod Warszawą. Produkcją serialu zajęło się Akson Studio, które produkowało dla TVP2 serial „Czas honoru”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger