Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP!

Rada Mediów Narodowych podczas swojego pierwszego posiedzenia odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Kurski pełnił tę funkcję od pierwszej połowy stycznia br.

O odwołanie Jacka Kurskiego wnioskowała członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka, uzasadniając to słabą kondycją finansową Telewizji Polskiej i jej malejącymi udziałami rynkowymi. Wniosek poparło czworo członków – oprócz Lichockiej Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Juliusz Braun, a Grzegorz Podżorny wstrzymał się od głosu.

– To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu – powiedział dziennikarzom Czabański podczas przerwy w posiedzeniu RMN, na którym władze poszczególnych spółek mediów publicznych prezentowały ich sytuację.

– Są dwie propozycje (kandydatów na tymczasowego szefa TVP – red.) złożone w tej sprawie. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych 2-3 godzin – dodał. Po godz. 18 serwis Niezalezna.pl poinformował, że Jacek Kurski do 15 października będzie nadal pełnił obowiązki prezesa TVP.

We wtorek Rada Mediów Narodowych wysłuchała sprawozdań prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej o sytuacji w tych spółkach.

Jacek Kurski został mianowany prezesem TVP na początku stycznia br, przez ministra skarbu państwa na podstawie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej. Na początku lipca weszła w życie tzw. pomostowa ustawa medialna, na mocy której utworzono Radę Mediów Narodowych sprawującą nadzór nad firmami mediów publicznych.

W poniedziałek i wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Mediów Narodowych, powołanej przez Sejm i prezydenta w drugiej połowie lipca.

Wcześniej Krzysztof Czabański zapowiedział, że jesienią br. Rada Mediów Narodowych przeprowadzi konkursy na nowe władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Jacek Kurski deklarował, że wystartuje w takim konkursie.

Informacja z ostatniej chwili! Szef Rady Mediów Narodowych został wezwany do Jarosława Kaczyńskiego, po czym zdecydowano, że Jacek Kurski zostaje prezesem TVP…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger