„Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami” w TVP1

W niedzielę, 1 października Telewizja Polska zaprasza na zrealizowane w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni widowisko „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami”. Będzie to niezwykle kolorowa i radosna muzyczna podróż po różnych zakątkach Polski. Gwiazdy estrady i lokalne zespoły wspólnie z widzami zaśpiewają, zatańczą i porozmawiają o tym, co nas łączy. Bo choć mieszkamy w różnych regionach, jedna jest nasza miłość do Polski, do naszych melodii i tradycji. Start o godz. 17:35 w telewizyjnej Jedynce.

Fot. Waldemar Kompała / TVP

Fot. Waldemar Kompała / TVP

„Hej Sokoły”, „Kukułeczka kuka”, „Niebo z moich stron”, „Hej, żeglujże żeglarzu”, „W murowanej piwnicy”, „Szła dzieweczka”, „Ty pójdziesz górą” i wiele innych piosenek, które znamy wszyscy, jak Polska długa i szeroka. W najbliższą niedzielę widzowie Jedynki zaśpiewają je razem z ludowymi zespołami z różnych regionów naszego kraju, a także z artystami, którzy jak nikt inny wiedzą, co Polakom w duszy gra. Wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Krystyna Giżowska, Tulia, Kasia Jamróz, Józefina, Antek Smykiewicz, Tadeusz Seibert, a także Gang Marcela, grupa Weź nie pytaj i Kapela Ciupaga.

Gwiazdy estrady wspólnie z widzami będą śpiewać, tańczyć, prezentować urodę regionalnych strojów, dzielić się lokalnymi tradycjami i etnograficznymi ciekawostkami. Nauczymy się krakowiaka, krzesanego czy mazura, bo wszak każdy region Polski ma takie melodie, przy których nogi same rwą się do tańca. Muzycznym szlakiem przez Polskę z lekkością i humorem poprowadzą widzów gospodynie: Anna Popek i Aneta Legierska. O oprawę muzyczną zadba Kukla Band pod batutą Zygmunta Kukli.

A wszystko to w radosnej atmosferze spotkania w gronie przyjaciół, sąsiadów, rodziny, artystów – tych ludowych i tych estradowych, którzy śpiewają nie dla nas, lecz z nami.

„Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami” już w najbliższą niedzielę, 1 października o godz. 17:35 w Jedynce.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger