„Earth Festival”: Trzy dni z wyjątkowymi koncertami. Transmisja w Polsacie

Piąta edycja wydarzenia w Uniejowie na żywo od 19 do 21 sierpnia od godz. 20:00. Na Festiwal składają się trzy dni koncertowe z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz dwa dni atrakcji eventowych. Na scenie „Earth Festival” między innymi Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Muniek Staszczyk, a także Doda, Julia Wieniawa i Andrzej Piaseczny.

Earth Festival 2022 – fot. Polsat

Ważne przesłanie
„Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju. Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny. Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do nas i świat stanie się jednością” – słowa kultowego „Imagine”, wyśpiewane przed laty przez Johna Lennona, nigdy nie były bardziej aktualne. W czasie toczącej się tuż obok nas wojny i zagrażającej światu katastrofy klimatycznej wybrzmią szczególnie mocno w Uniejowie podczas piątej edycji „Earth Festivalu”.

„Ziemia to nasz wspólny dom”
– „Earth Festival” to dla nas szczególna impreza ze względu na dwa walory – rozrywkowy i, co niezwykle ważne, także edukacyjny. W tym roku czekają nas trzy wspaniałe koncerty: dwa poświęcone ekologii, żywiołom i Matce Ziemi, jeden poświęcony wojnie na Ukrainie. Ziemia to nasz wspólny dom, a wojna i ekologia to globalne sprawy. A przecież wszyscy chcemy żyć w świecie pełnym pokoju i harmonii i taką też przyszłość chcemy zapewnić kolejnym pokoleniom – mówi Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT Nina Terentiew.

Gwiazdy w zaskakującym repertuarze

Piątkowy koncert „Zalewski i Przyjaciele” zbudowany został wokół czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Krzysztof Zalewski zaprasza na scenę przyjaciół, którym troska o Ziemię jest szczególnie bliska, a ekologia to ich styl życia. Na jednej scenie zaśpiewają z nim Monika Brodka, Igo, Grubson, Smolik, Natalia Szroeder, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz oraz Katarzyna Nosowska. Wykonają nie tylko największe przeboje Zalewskiego, lecz także covery takie jak: „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak czy „Earth song” Michaela Jacksona oraz swoje największe przeboje, m.in. Grubson „Na szczycie”, a Brodka „Grandę”.

„Artyści przeciwko wojnie”
Sobotni koncert to hołd dla wszystkich ofiar barbarzyńskiej wojny, która toczy się za naszą granicą. Oprócz utworów muzycznych usłyszymy też wstrząsające świadectwa dzieci, które przeżyły wojenne piekło. Najbardziej znane utwory poświęcone walce o wolność wybrzmią w niezwykłej aranżacji Orkiestry Michała Grotta. Tego wieczoru na festiwalowej scenie Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Piotr Kupicha, Maciej Musiałowski, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Robert Janowski, Tina Karol, Sebastian Karpiel-Bułecka, Paweł Domagała, Skubas, Kev Fox, Julia Marcell i Zazula. W roli prowadzącej Paulina Sykut-Jeżyna.

Razem dla planety!
Zwieńczenie festiwalu w Uniejowie to koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Na scenie znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir. Na scenie także Grott Orkiestra oraz prowadzące: Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka.

Ekomiasteczko pełne atrakcji

„Earth Festival” w Uniejowie to trzy dni wspaniałych doznań muzycznych oraz dwa dni wypełnione aktywnościami dla dzieci i dorosłych w specjalne urządzonym ekomiasteczku. Na wszystkich zgromadzonych czekają między innymi sportowe wyzwania w wirtualnej rzeczywistości, strefa beauty z ekopielęgnacją, konkursy z nagrodami czy ekowarsztaty: budowanie domków dla owadów, obrazki z roślin i wiele innych. Jedna z atrakcji to także niepowtarzalna możliwość obejrzenia autobusu wodorowego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger