3. sezon serialu “Zniewolona” od 24 grudnia w Jedynce [STRESZCZENIE ODCINKÓW]

Ukraiński serial “Zniewolona” powraca na antenę TVP1. Nowe odcinki hitowego serialu będzie można oglądać od 24 do 26 grudnia oraz w Nowy Rok o 20:15. Kolejne odcinki produkcji w każdą niedzielę o 20:15 i 21:15. Dodatkową emisję zaplanowano na 6 stycznia. Co wydarzy się w nowym sezonie?

"Zniewolona", fot. TVP

“Zniewolona”, fot. TVP

Akcja “Zniewolonej” rozgrywa się w XIX wieku, a tłem opowieści jest trudna historia Ukrainy. Główną bohaterką jest młoda, piękna i wykształcona dziewczyna, która jest własnością bogatego ziemianina i walczy o swoją wolność. W tytułową postać przez dwa sezony wcielała się Katerina Kowalczuk, w trzecim sezonie zastąpi ją Sonia Priss.

Szczegółowy opis nowych odcinków serialu “Zniewolona” (odcinki 49-52) znajduje się poniżej.

Odcinek 49 – emisja 24 grudnia (piątek) o 20:15 w TVP1:

Ciężko ranny Żadan zostaje przeniesiony do szpitala. Po miasteczku krąży plotka, że Katierina jest przeklęta i każdy, kto się do niej zbliży kończy tragicznie. W czasie, gdy państwo młodzi i ich przyjaciele przebywają w szpitalu, do Czerwinki powraca Piotr Czerwinski i zaprowadza stare porządki.
Żandarmeria nieżyńska prowadzi śledztwo. Aresztuje podejrzanego, mimo że wszystkie dowody wskazują, iż to nie on jest sprawcą napaści. Bliscy znów zaczynają się bać o życie Andrieja Żadana.

Odcinek 50 – emisja 25 grudnia (sobota) o 20:15 w TVP1:

Wyrzucona przez Piotra Czerwinskiego Katia spędza noc w hotelu. Tam też poznaje polskiego księcia Jabłoniewskiego. Żadan odzyskuje przytomność, jest jednak bardzo słaby. Czerwinski szuka sposobu, dzięki któremu mógłby odzyskać majątek. Jego prawnik odkrywa, że Katia nie otrzymała listu uwalniającego i formalnie nadal jest chłopką pańszczyźnianą. Piotr Czerwinski nie potrafi się pogodzić z okolicznościami śmierci syna. Jabłoniewski pomaga Katierinie odzyskać posiadłość.

Odcinek 51 – emisja 26 grudnia (niedziela) o 20:15 w TVP1:

Po wykupieniu Czerwinki w Nieżynie, czyli w dawnym dworze Czerwinskich, mieszka Katia i Andriej Żadan. Niestety, dawny właściciel, Piotr Czerwinski, podejmuje kroki, by odzyskać Czerwinkę. Andriej tymczasem przebywa w szpitalu, mimo że miejsce wydaje się bezpieczne, ktoś znów próbuje go zabić. Andriej wspomina swoją pierwszą miłość – Wierę. Do Czerwinki przybywa książę Jabłoniewski, Katia przedstawia go mężowi, widzi w nim przyjaciela i obrońcę, gdyż to on właśnie broni Katię przed zakusami Piotra Czerwinskiego. Jabłoniewski proponuje Andriejowi wspólne interesy, ten jednak ma pewne podejrzenia w stosunku do księcia. Katierina i Andriej organizują zaległą uroczystość z okazji zaślubin. Podczas przyjęcia Jabłoniewski wręcza Katii drogie kolczyki, z którymi jest związana tragiczna historia, Andriejowi zaś broń. W monastyrze w Czernihowie siostrę Grigorię (dawną Natali) odwiedza jej ojciec, Aleksander Doroszenko. Siostra Grigoria jednak nie wita ojca serdecznie. Uważa bowiem, że jej rodzinę stanowią teraz jedynie siostry i matka przełożona. Nie pragnie kontaktu ze swoją prawdziwą rodziną.

Odcinek 52 – emisja 1 stycznia (sobota) o 20:15 w TVP1:

Były zarządca majątku Czerwinskich, Jaszka, wykrada córeczkę Halki i Panasa, Natalkę, i sprzedaje ją parze pielgrzymów. Sprawa trafia na posterunek żandarmerii. Gdy prawda wychodzi na jaw, Jaszka ucieka na bagna i tam tonie. Jabłoniewski ciągle depcze po piętach Katii, recytuje jej poezję Adama Mickiewicza, zdobywa jej zaufanie. Nie potrafi jednak przekonać do siebie Andrieja, któremu książę wydaje się podejrzany. Andriej odrzuca propozycję prowadzenia wspólnych interesów. Wyrusza z żoną do Kijowa, ale w tę podróż, w swoim powozie, wybiera się także Jabłoniewski, który, jak się okazuje, pomaga staremu Czerwinskiemu odzyskać Czerwinkę. Z retrospekcji dowiadujemy się, w jaki sposób Jabłoniewski poznaje Wierę Korolenko, w której jest zakochany Andriej. Pewnego dnia na salonach Korolenków, w Czehryniu, pojawia się młody porucznik Stiepan Gnatkiewicz, czyli przyszły Stefan Jabłoniewski i zaskarbia sobie sympatię ojca Wiery. Gdy po kilku latach wraca Andriej, by wykupić się z pańszczyzny i oświadczyć Wierze, dowiaduje się, że jest ona żoną Gnatkiewicza. W drodze do Kijowa Stefan Jabłoniewski (dawny Stiopa Gnatkiewicz) rozmawia na migi ze swoim sługą – niemową. Z rozmowy wynika, że zamierzają uśmiercić Andrieja, W końcu jednak plan ulega zmianie i ich celem staje się Katia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger