Opole czeka na festiwal. Wśród festiwalowych atrakcji: piłka, piosenka literacka i… scenografia!

W przeddzień 55. KFPP Opole 2018 Amfiteatr jest już rozśpiewany. Trwają próby do 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Sądząc po świetnej formie artystów, atmosferze na widowni, imponującej scenografii i pięknej pogodzie Festiwal zapowiada się hucznie.

fot. Krzysztof Bieńko/TVP

Sławek Uniatowski, Katarzyna Cerekwicka, Piotr Rubik, Pectus, Rafał Brzozowski i Andrzej Piaseczny to tylko niektórzy wykonawcy, którzy w czasie prób w czwartkowe południe porwali dziennikarzy, ekipy techniczne w opolskim Amfiteatrze i tych, którzy znaleźli się w okolicy. Pogoda sprzyja, a głosy i humory artystów dopisują.

Co zdradzili artyści przed startem?

– Wykonam przepiękną balladę, klasyk lat 60. – ujawnia Katarzyna Cerekwicka, która zaśpiewa w Koncercie przebojów stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. – Będzie to duet z kobietą-petardą, blondynką o wspaniałym, mocnym głosie. Serdecznie zapraszam na koncert i konfiguracje, o których nie wiecie, że w ogóle mogą się wydarzyć – zapowiedziała tajemniczo zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu Premier. Swój zwycięski utwór z ubiegłego roku artystka zaprezentuje poza konkursem w tegorocznym koncercie „Premiery”.

Interesująco zapowiada się koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Ja to mam szczęście”. – Będzie trochę komediowo, trochę na poważnie, ale będzie też trochę wzruszeń – mówi Katarzyna Dąbrowska, która zadebiutuje w Opolu.

Niewątpliwą atrakcją i zaskoczeniem jest udział znanego i lubianego komentatora sportowego, Przemysława Babiarza, który wykona piosenkę Wojciecha Młynarskiego „W Polskę idziemy”. – Znam ten utwór na pamięć od 40 lat z górą – wyznaje aktor, dziennikarz i konferansjer.

7 koncertów w wyjątkowej scenografii

W tym roku na potrzeby Festiwalu zbudowano największą w jego 55-letniej historii scenografię: mierzy 25 metrów wysokości i 60 metrów szerokości. Cała konstrukcja wznosi się 16 metrów ponad dachem sceny amfiteatru.

Przypomnijmy, że opolską publiczność i widzów Telewizji Polskiej czeka aż 7 niezwykłych koncertów. Piątkowy koncert to gratka zwłaszcza dla kibiców, którzy usłyszą piosenki mundialowe, w tym przebój towarzyszący transmisjom TVP z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Na koniec wieczoru planowany jest jak zwykle wyczekiwany koncert debiutantów. W kolejnych dniach zobaczymy koncert „Premiery”, Koncert Piosenek Literackich i Kabaretowych „Ja to mam szczęście”, „Od Opola do Opola”, będący podsumowaniem roku artystycznego, Koncert Przebojów Stulecia „Piosenka się nie da zapomnieć”. W poniedziałek czeka nas wydarzenie nowatorskie i wysmakowane: zorganizowany przez TVP Kultura koncert „Scena Alternatywna”, wyczekiwany przez fanów rocka, jazzu, ambitnego popu i muzyki elektronicznej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger