„Leśniczówka”, „Alarm!”, „Magazyn 997” i “Od Opola do Opola” wśród nowości TVP1

Telewizja Polska zaprezentowała wczoraj nowości w wiosennej ramówce TVP1. Wśród nich znalazły się m.in. reporterski magazyn „Alarm!”, telenowela „Leśniczówka” i poruszający kryminalne tematy „Magazyn 997”. Widzowie zobaczą również cykle „Ocaleni”, „Od Opola do Opola” i „Spotkanie ze Świętym”.

Wiosną 2018 roku telewizyjna Jedynka będzie emitować codzienny interwencyjny program „Alarm!”, w którym widzowie obejrzą materiały reporterskie. Widzowie w 15-minutowym reporterskim programie zobaczą dziennikarskie interwencje, śledztwa i opowieści o realnych problemach Polski i Polaków. Całość ma być pokazywana w nowatorski i dynamiczny sposób. Program będzie nadawany w TVP1 od poniedziałku do piątku o godz. 20.15, począwszy od 26 lutego br. Od poniedziałku do czwartku cykl będzie prowadzić Jacek Łęski, a gospodarzem piątkowych wydań będzie Agnieszka Świdzińska.

Na antenę Jedynki trafi również nowy serial „Leśniczówka”, który TVP wybrała w ramach pierwszej odsłony programu Nabór, Ocena, Selekcja (NOS). Fabuła „Leśniczówki” skupia się na bohaterach, granych przez Marka Bukowskiego i Jolantę Fraszyńską, którzy przeprowadzają się z miasta do leśniczówki pod lasem. W serialu gra również Krzysztof Globisz, który wciela się w postać po wypadku, a w powrocie do zdrowia pomaga mężczyźnie bohaterka grana przez Annę Seniuk. Produkcja będzie emitowana w piątki o godz. 17.55 i 18.25, począwszy od 2 marca 2018 roku. „Leśniczówka” w swoim paśmie zastąpi m.in. piątkowe emisje „Klanu”.

Trzecią nowością Jedynki jest poruszający kryminalne tematy „Magazyn 997”. Nowy program również będzie przywoływać autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne, a ekipa realizująca magazyn, w raz z policją, będzie uczestniczyć w poszukiwaniu sprawców zdarzeń, groźnych przestępców. „Magazyn 997” przedstawi rekonstrukcje bulwersujących spraw kryminalnych, angażując widzów w rozwikływanie kryminalnych zagadek. Audycję poprowadzi Dariusz Bohatkiewicz. „Magazyn 997” będzie można oglądać w czwartki o godz. 23.05, począwszy od 8 marca br.

Wiosną widzowie stacji zobaczą również inne nowe programy. W czwartki o 23.50 (od 22 marca) będzie można oglądać misyjną audycję „Ocaleni” – przedstawi ona ludzi, którzy pokonali uzależnienia. Gospodarzem cyklu będzie Rafał Porzeziński. Na niedziele o 21.15 (od 8 kwietnia) zaplanowano emisję „Od Opola do Opola” – rozrywkowego programu promującego polską piosenkę i festiwal w Opolu. Gospodarzami muzycznego talk-show będą Andrzej Krzywy i Ifi Ude. Z kolei w niedziele o 11.45 będzie można oglądać katolicką audycję „Spotkanie ze Świętym” – cykl 10 minutowych spotkań z Janem Pawłem II autorstwa Piotra Kota.

Wiosną do TVP1 powrócą nowe sezony znanych i lubianych seriali. W niedziele o 20.20 (od 25 marca) widzowie zobaczą drugi sezon serialu „Wojenne dziewczyny”, a we wtorki o 21.35 (od 27 lutego) – „Pensjonat nad rozlewiskiem”, czyli kolejną edycję sagi „Nad rozlewiskiem”. W ramówce znajdą się również nowe odcinki seriali: „Korona królów”, „Klan”, „Ojciec Mateusz” (od 1 marca 10 minut później czyli o 20:35) i „Komisarz Alexa”, teleturniejów: „Jaka to melodia?”, „Jeden z dziesięciu”, „The Wall. Wygraj marzenia”, programów popularnonaukowych i publicystycznych: „Sonda 2” (od 4 marca w niedziele ok. godz. 14:00), „Magazyn Śledczy Anity Gargas” (od marca w czwartki o 22:30), „Warto Rozmawiać” (od teraz we wtorki o 20:30) i „Sprawa dla reportera”.

Wiosną w Jedynce aż cztery premiery Teatru Telewizji: „Victoria” (12 marca), „Wariacje tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” (19 marca), „Pan Jowialski” (2 kwietnia) i „Inspekcja” (9 kwietnia).
O stałej porze, w środy o godz. 20.30, Wielkie Testy. 21 marca „Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat” (o polskich odkryciach i wynalazkach). 28 marca „Wielki Test. Giganci Ducha”(o wybitnych historycznych postaciach Kościoła w Polsce) i 18 kwietnia „Wielki Test o Podatkach”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger