Damian Michałowski poprowadzi “Wyspę przetrwania” w Polsacie

Dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski poprowadzi nowy program Telewizji Polsat „Wyspa przetrwania”. Przygodowe reality show będzie emitowane jesienią br.

W „Wyspie przetrwania” uczestnicy będą zmagać się w ekstremalnych konkurencjach na jednej z tropikalnych wysp archipelagu Fidżi. Celem będzie przetrwanie na niej kilku tygodni, do czego trzeba będzie wykazać się siłą, intelektem, wytrwałością i umiejętnością pracy w grupie.

„Wyspa przetrwania” to polska wersja programu „Survivor” emitowanego od 2000 roku. W każdej z dotychczasowych edycji brało udział ok. 20 uczestników, którzy początkowo byli dzieleni na dwa plemiona. Po rozegraniu kolejnych konkurencji sami decydowali w głosowaniu, który zawodnik odpada. W amerykańskiej wersji zwycięzca otrzymywał milion dolarów.

Damian Michałowski od 2010 roku pracuje w Radiu ZET, obecnie prowadzi w stacji popołudniowe pasmo. Wcześniej był związany m.in. z Radiem Zielona Góra, Radiem Index i Radiem TOK FM. Jest absolwentem Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji oraz Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.


Program „Survivor” był do tej pory realizowany przez nadawców z 50 krajów. W USA nakręcono 34 edycje, we Francji – ponad 20, w Danii – 19, w Hiszpanii – 16, a w Norwegii – 15. Kilka edycji amerykańskiej wersji (z tytułem „Ryzykanci”) było emitowanych w Polsce – w TVP2, TV4, TV6 i AXN. Łącznie program jest, lub był realizowany w 50 krajach na całym świecie. W naszym kraju podobny program pokazała w 2004 roku telewizja TVN. “Wyprawa Robinson” – bo o niej mowa – powstała na podstawie zmodyfikowanej szwedzkiej wersji “Survivora”. Show wygrała Katarzyna Dżyżdzyk, a prowadził go Hubert Urbański.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger