Opole 2017 ODWOŁANE! Miasto zrywa umowę z TVP!

To już pewne. 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu został odwołany. Miasto Opole właśnie zerwało umowę z Telewizją Polską. Niewykluczone, że festiwal odbędzie się w nowym terminie.

Z powodu niewywiązywania się telewizji z zapisów umowy, miasto Opole w poniedziałek wypowiedziało Telewizji Polskiej umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

“Niemożność zrealizowania niniejszej umowy wynika chociażby z faktu, że z udziału wycofała się Maryla Rodowicz, a do zorganizowania jej Złotego Jubileuszu w umowie zobowiązuje się Telewizja” – tłumaczy w oświadczeniu prezydenta Opola. Władze miasta podkreślają także, że “publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę Festiwalu”.

Czy Opole 2017 odbędzie się w innym terminie? Miasto podtrzymuje chęć współpracy przy organizacji tegorocznego festiwalu w innym terminie oraz na proponowanych zasadach. Opole przejęłoby na siebie organizację festiwalu. Z kolei o program artystyczny zadbałaby powołana przy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Akademia Polskiej Piosenki. W składzie Akademii znaleźliby się m.in. przedstawiciele Opola, TVP, uznani artyści, organizacje artystów, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych rozgłośni radiowych. Akademia zostałaby powołana przy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Scenariusze koncertów i umowy z artystami przygotowywałoby Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. AntyPO pisze:

    Nie miasto tylko tow.pręzydęnt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger