Koniec programu „Makłowicz w podróży”. TVP zrywa umowę z Robertem Makłowiczem

Telewizja Polska rozwiązała umowę z Robertem Makłowiczem, który był gospodarzem programu „Makłowicz w podróży” i współtworzył show kulinarne „Bake off – Ale ciacho!” w TVP2.

– Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu „Makłowicz w podróży” z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane – napisał Robert Makłowicz w piątek wieczorem na swoim profilu facebookowym.

– Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki – dodał.

W minioną niedzielę Robert Makłowicz, autor programów o tematyce kulinarnej, zarzucił Telewizji Polskiej manipulację w spocie promującym wiosenną ramówkę tego nadawcy. W spocie autopromocyjnym gwiazdy różnych programów Telewizji Polskiej mówią krótko, jaka ona jest. Na końcu pojawia się logo i nazwa TVP. – Smakuje wyłącznie słodko i doskonale – stwierdza w klipie kucharz Robert Makłowicz, występujący w show kulinarnym „Bake Off – Ale ciacho!”. Oprócz niego program w spocie reprezentuje Marcelina Zawadzka, jedna z nowych prowadzących.

Makłowicz na Facebooku stwierdził, że jego wypowiedź została świadomie skrócona oraz osadzona w kontekście sugerującym, że prezenter i dziennikarz chwali świadomie TVP w jej obecnym kształcie. – Słowa, których użyłem, dotyczyły programu „Bake Off – Ale ciacho!” – o czym świetnie wiedzieli realizujący spot – jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście – napisał Makłowicz.

Robert Makłowicz jako krytyk kulinarny i dziennikarz prowadził programy w Telewizji Polskiej od 1998 roku – najpierw przez 10 lat “Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a od 2008 roku w TVP2 program “Makłowicz w podróży”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger