Powstanie pierwszy polski kanał TV o e-sporcie

Agencja e-sportowa Grupa Gamerock zaczęła współpracę z firmą produkcyjną Astro, w celu uruchomienia pierwszego w Polsce kanału telewizyjnego E-Sport poświęconego w całości rozgrywkom e-sportowym i grom wideo.

Według pierwszej zapowiedzi najważniejszym elementem ramówki kanału E-Sport będą relacje z najbardziej prestiżowych turniejów e-sportowych na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać nie tylko materiały pochodzące z gier wideo, lecz także programy rozrywkowe, dokumentalne i talk-showy. – W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie – czytamy komunikacie firmy Astro.

E-Sport ma być nadawany przez całą dobę i dostępny w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Nie podano jeszcze terminu startu stacji ani inwestycji, które poniosą na nią Astro i Grupa Gamerock. Ta pierwsza jest właścicielem koncesji telewizyjnej na kanał E-Sport.

W maju br. po raz pierwszy turniej e-sportowy – ESPORT NOW 2016 – transmitowała w swoim serwisie internetowym Telewizja Polska, a w marcu należący do TVN serwis Player.pl pokazywał mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters odbywające się w Katowicach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger