DogTV wchodzi do Polski- nowy kanał TV dla psów!

Discovery Communications wprowadza na polski rynek nową markę. W sobotę, 4 czerwca br. o godzinie 11:00 jako pasmo w ramach kanału Animal Planet HD zadebiutował w naszym kraju DogTV. – To specjalny program dla psów zapewniający im rozrywkę podczas nieobecności ich właścicieli w domu. Tematyka została opracowana z pomocą naukowców, aby zadbać o czworonogi – czytamy w opisie. Dodajmy, iż DogTV już na starcie będą mogli oglądać abonenci platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

DogTV to nowa oferta programowa stacji Animal Planet HD przygotowana z myślą o czworonogach. Seria tematycznych odcinków powstała we współpracy z doświadczonymi naukowcami z dziedziny weterynarii, psiej behawiorystki i dostosowana jest do psich zmysłów. Pasmo ma przede wszystkim dostarczać rozrywki psom, które zostają same w domu. DogTV wystartował 4 czerwca br.

Wieloletnie badania nad zachowaniem zwierząt dowiodły, że pies czy kot pozostawiony w domu bez opieki narażony jest na tzw. lęk separacyjny. Nasze pupile często cierpią, gdy nie ma nas z nimi – są smutne, osowiałe, a czasami nawet agresywne. Specjaliści z dziedziny behawiorystki i zoopsychologii udowodnili, że dobrym sposobem na zmniejszenie napięcia u naszych czworonogów jest włączenie telewizora na czas naszej nieobecności. Zwierzęta czują się wtedy mniej samotne, czują czyjąś obecność i nie zwracają uwagi na niepokojące dźwięki dobiegające z zewnątrz. Programy dostępne w tradycyjnej telewizji nie zawsze są jednak odpowiednie dla czworonogów. W odpowiedzi na tę potrzebę powstało pasmo programowe DogTV.
– “DogTV to wyjątkowe pasmo przygotowane we współpracy z najlepszymi specjalistami. Cieszymy się niezmiernie, że ta nietypowa, ale jak się okazuje potrzebna, oferta dostępna jest już w Polsce na kanale Animal Planet HD. Zapraszamy przed telewizory!”- mówi Bartłomiej Główczyński, Channel Director Lifestyle Discovery w Polsce.

Seria DogTV składa się z tematycznych odcinków, ukazujących psiaki w trakcie zabawy, odpoczynku i nawiązywania nowych znajomości. Dzięki badaniom z udziałem najlepszych ekspertów, autorom udało się stworzyć wyjątkowy materiał. Całość jest ukierunkowana na psie zmysły wzroku i słuchu, aby wspierać naturalne zachowania naszych pupili. Efekt? Pewny siebie, szczęśliwy pies, który jest znacznie mniej narażony na stres, lęk separacyjny i inne związane z tym problemy.

DogTV rozpoczął nadawanie latem 2013 roku w ramach amerykańskiej platformy DirecTV. DogTV jest obsługiwany przez spółkę PTV Media z siedzibą w Izraelu, która jest właścicielem większościowego pakietu udziałów w tej sieci. Do innych inwestorów należą mi.in. Jasmine TV, izraelska grupa medialna, oraz Ron Levi – były prezenter telewizyjny i radiowy, który wpadł na ten pomysł i jest głównym dyrektorem ds. treści w DogTV. W 2014 roku udziałowcem DogTV została spółka Discovery Communications. Dzięki tej inwestycji, Discovery ustanowił strategiczne partnerstwo z DogTV, w ramach którego firmy współpracują w celu opracowania programów dla Animal Planet. Ponadto Discovery chce rozszerzać obecność DogTV na inne kraje.Premierowe odcinki pasma DogTV widzowie mogą oglądać w soboty, począwszy od 4 czerwca, o godz. 11:00 w telewizji Animal Planet HD.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger