Najdłuższe kolędowanie tylko w Telewizji Polsat

Najdłuższe kolędowanie w Wigilię Bożego Narodzenia tylko w Telewizji Polsat

Już tradycyjnie, w wigilię Polsat zaprasza na „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”, które co roku odbywa się w jednym z najwspanialszych polskich kościołów. Dotychczas polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w słynnej św. Annie w Warszawie, a także we wnętrzach zabytkowych bazylik – na Jasnej Górze, w Kielcach, u oo. Franciszkanów w Krakowie czy katedry pw. świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze. W tym roku zaprosimy do bazyliki Nawiedzenie NMP w Świętej Lipce. Każdego roku kolędują z nami najbardziej utalentowani polscy artyści, którzy solo, w duetach czy tercetach, a czasami po prostu ze swoimi najbliższymi śpiewają polskie kolędy. W długiej historii koncertów goszczono już m.in. Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Kayah, Zakopower, Artura Gadowskiego, Beatę Kozidrak, Kasię Kowalską, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, Grzegorza Markowskiego, Seweryna Krajewskiego, Sylwię Grzeszczak, Urszulę czy Golec uOrkiestrę. Nie ma chyba artysty, który nie kolędował z nami przez ostatnie 10 lat.

24 grudnia Telewizja Polsat wprowadza widzów w świąteczny nastrój już od popołudnia, by przez prawie 5 godzin towarzyszyć im przy wigilijnym stole. Zaczynamy o godzinie 13:35 „Kolędowaniem z Fundacją POLSAT”. Kasia Cerekwicka oraz Golec uOrkiestra wraz z dziećmi z Fundacji Braci Golec stworzą radosną atmosferę oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.
O godzinie 14:45 Telewizja Polsat przypomni „Wielkie Kolędowanie z Polsatem w Krakowie”, które odbyło się w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny z udziałem księdza kardynała Stanisława Dziwisza, a o godzinie 15:45 „Jasnogórskie Kolędowanie z Polsatem”, które miało miejsce w Częstochowie.

O 16:45 zaprosimy do jednego z najbardziej znanych kościołów kultu maryjnego w Polsce – bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Jej szczególny klimat tworzą organy, dzieło Johanna Mosengela z Królewca, pochodzące z 1721 roku. O wyjątkowości barokowego instrumentu świadczy grupa figur poruszających się w czasie gry. Zabytkowy i jedyny w swoim rodzaju instrument wciąż pełni funkcję użytkową, co widzowie będą mogli zobaczyć podczas tegorocznego kolędowania. Zachwyca również wnętrze kościoła, zwłaszcza XVIII-wieczne malowidło na sklepieniu oraz główny ołtarz z obrazem przedstawiającym Matkę Boską w srebrnej szacie. Ze Świętej Lipki usłyszymy wspaniałych artystów: Michała Bajora, Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, Barbarę Kurdej-Szatan i Rafała Szatana, Ewę Farną i Annę Wyszkoni. Wystąpią też: Filip Lato, Mateusz Ziółko, grupa folkowa Tulia oraz zespoły Enej i Pectus. Będzie im towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia, chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, chór dziecięcy oraz stworzony przez okolicznych mieszkańców Chór Świętolipski. Tego wieczoru plejada artystów wykona najbardziej znane kolędy m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Gdy śliczna Panna”, „Mizerna Cicha”. Artyści zaśpiewają też wspólnie dwie kolędy: „Bóg się rodzi” oraz „Z narodzenia Pana”.
Na zakończenie tego wspaniałego dnia, pierwszy raz na głównej antenie Polsatu, o godzinie 19:40 zobaczymy „Święta z Disco Polo Music” z malowniczego Kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie, w trakcie którego tradycyjne kolędy wykonają najlepsi artyści disco polo. Wśród nich m.in. Marcin Miller z zespołu Boys, Bayer Full, Masters, MIG. Kontynuacja kolędowania od godziny 20:00 na antenie Disco Polo Music.
fot. Polsat/WBF

1f694e4b6530e03bd6d667215ddeb988

Piotr Barański

Uczeń Technikum na kierunku Procesy Graficzne. Pozytywny, nie zna słowa nuda, obecny na każdej imprezie w okolicy jak i na większych festiwalach w Kraju. Uwielbia wolne chwile spędzać pod sceną, robiąc zdjęcia. Uwielbia malarstwo oraz podróżowanie. Zawzięty w dążeniu do celów życiowych, nie zna słowa nie możliwe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger