Eska TV wraca do DVB-T. Koniec 8TV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, aby na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej powróciła Eska TV. Tym samym 8TV zniknie z rynku, a obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

Przypomnijmy, ze Grupa ZPR Media 28 września ub.r. uruchomiła nowy muzyczno-rozrywkowy kanał 8TV, który w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 zastąpił muzyczną Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

Od początku tych zmian 8TV i Eska TV osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Na przykład w kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w 4+ i 0,53 proc. w 16-49, a Eski TV – odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Dla porównania, w kwietniu 2016 roku średnie wyniki Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc. Oznacza to, że udział samej Eski TV w 4+ był o 0,03 pkt. proc. wyższy, a w 16-49 – o 0,22 pkt. proc.

Grupa ZPR Media jeszcze nie informuje, kiedy 8TV znów zmieni się w Eska TV. Jednak sieć kablowa Vectra poinformowała swoich abonentów że zmiana ta nastąpi w piątek, 16 czerwca br.

Obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra. – Eska TV będzie nadawać zgodnie z dotychczasową koncesją na MUX1, a więc będzie stacją muzyczno-rozrywkową. Natomiast Eska TV Extra, która pozostanie w dystrybucji satelitarnej w miejscu dotychczasowej Eski TV, będzie miała charakter wyłącznie muzyczny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger