TVP Sport zastąpi TVP Rozrywkę w MUX3?

Jak dowiedział się DGP, TVP Sport znajdzie się na czas Mundialu w trzecim multipleksie w miejscu kanału TVP Rozrywka. Na razie nie wiadomo, czy TVP Sport zostałby usunięty z MUX 3 zaraz po zamknięciu mistrzostw, czy też pozostałby tam na stałe. Taka decyzja może wynikać z tego, że kanał sportowy TVP w jakości HD miał pojawić się na ósmym multipleksie, jednak jak stwierdził ostatnio Jacek Kurski, Emitel odrzucił „ich realną ofertę”. Kluczową kwestią w negocjacjach wydaje się opłata dla Emitela za obsługę techniczną emisji. Według prezesa TVP proponowane opłaty są zbyt duże.

TVP Sport w wersji SD miałaby trafić do MUX 3 zamiast kanału TVP Rozrywka jeszcze przed mundialem, który zostanie otwarty 14 czerwca. Według DGP, o swoich planach telewizja publiczna zawiadomiła już KRRiT.

We wtorek, 29 maja br. o godz. 13:00 w siedzibie TVP odbędzie się konferencja prasowa pt. „Mundial 2018 w Telewizji Polskiej”. Zapewne podane podczas niej zostaną dodatkowe informacje na temat transmisji ze zbliżających się mistrzostw świata w Rosji.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger