TVP Sport od czerwca w naziemnej telewizji cyfrowej!

W pierwszej połowie czerwca, przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata, na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej ma pojawić się kanał TVP Sport. – Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i będziemy mogli za uczciwe pieniądze kupić nasze zarezerwowane sloty – stwierdził prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

TVP ma zarezerwowane trzy sloty na tym multipleksie, pozwalające nadawać trzy kanały w standardowej jakości lub po jednym w HD i SD. W środę Jacek Kurski zadeklarował, że TVP planuje na początku czerwca zacząć nadawać na MUX-8 TVP Sport. Nadawcy zależy, żeby zdążyć ze startem przed piłkarskimi mistrzostwami świata, które rozpoczną się 14 czerwca. Telewizja Polska w TVP1 i TVP2 będzie transmitować wszystkie 64 mecze z tego turnieju. Natomiast w TVP Sport będą pokazywane dłuższe studia przed- i pomeczowe.

– Ponieważ mecze „wchodzą” w czas sztywnych pozycji ramówkowych, takich jak chociażby „Wiadomości”, więc będziemy się posiłkować naszą dodatkową anteną sportową – wyjaśnił Jacek Kurski.

Prezes TVP nie ukrywa, że ważnym elementem negocjacji z Emitelem jest koszt obsługi technicznej nadawania na MUX-8.

– Liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i będziemy mogli za uczciwe pieniądze kupić nasze zarezerwowane sloty. Po to żeby sport pokazywać na otwartej antenie dla każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego w Polsce, żeby dostępność techniczna TVP Sport wynosiła 100 proc. – stwierdził Kurski.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger