Wielkanoc w TVP1: „Rolnik szuka żony”, „Korona królów”, „Wielkanoc Polska” i specjalny odcinek „The Wall”

Podczas świąt TVP1 będzie emitowała cykl „Wielkanoc Polska”, którego prowadzącymi będą Anna Popek i Jan Pospieszalski. Emisja w Wielką Sobotę o 9:45 i 17:25, w Niedzielę Wielkanocną o 9:10, 9:45, 12:45, 13:50 i 15:40 oraz w Poniedziałek Wielkanocny o 6:50, 9:30, 13:45 i 15:40.

W Wielkanocną niedzielę (1 kwietnia) na antenie TVP1 także „Ziarno – Chrystus Zmartwychwstał”(godz. 8.40), z kolei tuż przed 10 rano Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego i Błogosławieństwo Urbi et Orbi. Po „Teleexpressie” widzowie będą mogli obejrzeć „Jaką to melodię”, a następnie dwa odcinki „Korony królów”. Wieczorem na antenie Jedynki kolejny odcinek serialu „Wojenne dziewczyny” (godz. 20.10) oraz pilotażowy odcinek V sezonu programu rozrywkowego „Rolnik szuka żony” (godz. 21.10). W programie zaprezentuje się 10 osób – dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta. Następnie przez miesiąc redakcja programu czekać będzie na listy od singli zainteresowanych poznaniem bohaterów. Najstarszy z nich ma 63 lata, a najmłodszy 31 lat. Dodatkowo w Wielkanoc gośćmi „Big Music Quiz” (godz. 22.00) będą: Agnieszka Włodarczyk, Izabella Krzan, Marta Bryła i Monika Lewczuk. Panów reprezentować będą: Rafał Maślak, Łukasz Nowicki, Jankes czyli Krzysztof Jankowski oraz Staszek Karpiel-Bułecka. W roli gospodarza programu zobaczymy aktora, showmana i piosenkarza – Sławomira Zapałę.

W Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia) na antenie TVP1 rozpocznie się od transmisji „Mszy Świętej z sanktuarium Bożego Narodzenia Miłosierdzia w Łagiewnikach” (godz. 07.00). Z kolei w samo południe „Regina Coeli”, czyli modlitwa Ojca Świętego z wiernymi transmitowana z Watykanu w poniedziałkowe południe. Następnie na antenie TVP1 premiera „Świętokradztwo” (godz. 12.20). Jest to film dokumentalny o dokonanej 26 lat temu i do dziś nierozwiązanej kradzieży, bezcennych relikwii Drzewa Krzyża Świętego, z bazyliki Ojców Dominikanów w Lublinie. Podobnie jak w Niedzielę Wielkanocną, po „Teleexpressie” widzowie będą mogli obejrzeć nowe odcinki „Jakiej to melodii?” i „Korony królów”. Wieczór upłynie przy transmisji koncertu „Pamiętam, Ojcze Święty” (godz. 20.20). W tym roku obchodzić będziemy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Drugi dzień Wielkanocy przypada 2 kwietnia, czyli dokładnie w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. W hołdzie Papieżowi odbędzie się w Wadowicach specjalny koncert, w którym wystąpią m.in: Krzysztof Antkowiak, Arka Noego, Tomasz Budzyński, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz i Paweł Golec, Halina Młynkowa, Opole Gospel Choir, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Olga Szomańska, Natalia Szroeder, Góralski chór młodzieżowo-dziecięcy Turliki, Alicja Węgorzewska, Tomasz Ziółko. Po koncercie specjalne wydanie teleturnieju „The Wall. Wygraj marzenia” (godz. 21.50). Gośćmi będą Karol Strasburger i Robert Janowski. Robert Janowski chciałby pomóc Kalince, która jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Kalinka Zarychta ma 5 lat. Od 3 lat choruje na padaczkę lekooporną. Karol Strasburger chciałby przeznaczyć swoją część wygranej na pomoc Immanuelkowi. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Dziś Immanuel ma prawie 6 lat, a jego bliscy robią wszystko, by uczył się normalnie żyć. Immanuel ma wiotkość mięśni, opada mu główka, ale rączki i nóżki są już silne. Immanuel
i Kalinka są podopiecznymi Fundacji Admoveri z siedzibą w Krakowie, przy ul. Szafera.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger