Telewizja Polska zakupiła licencje do zawodowych gal bokserskich

Telewizja Polska nabyła od firmy KnockOut Promotions prawa do zawodowych gal bokserskich, także z udziałem polskich pięściarzy: Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego czy Artura Szpilki. Umowę podpisali: Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP i Andrzej Wasilewski, szef KnockOut Promotions. Poinformowano o tym podczas piątkowej (16 marca) konferencji prasowej w siedzibie TVP.

 

Umowa obowiązuje do końca 2021 roku a w tym czasie na antenach Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych. Będą one pokazywane w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl a także w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo, walka wieczoru z udziałem polskiego zawodnika będzie transmitowana na antenie otwartej. Na początek wielkie starcie w Cardiff – 31 marca o tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBA, WBO i IBF w kategorii ciężkiej zmierzą się niepokonani w zawodowym ringu: Anthony Joshua i Joseph Parker.

Boks jest jedną z najważniejszych dyscyplin w Polsce. Zakup licencji to także gwarancja, że najlepsi nasi pięściarze wrócą na stale do TVP! Wśród nich znajdą się: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (kategoria wagowa junior ciężka) – były mistrz świata WBC i IBF, Krzysztof Głowacki (junior ciężka) – ostatni polski mistrz świata zawodowców (WBO), aktualnie zajmujący pozycję numer 1 na świecie, wkrótce będzie walczył o odzyskanie tytułu; Artur Szpilka (junior ciężka, ciężka) – w 2016 walczył o pas mistrza świata WBC. Oprócz nich w ringu prezentować się będą: Andrzej Wawrzyk (ciężka), Maciej Sulęcki (średnia), Michał Syrowatka (junior półśrednia); Patryk Szymański (junior średnia), Kamil Łaszczyk (super piórkowa) oraz aktualna mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska.

– Boks to bardzo ważna dziedzina sportu, ze względu na sukcesy polskich pięściarzy i tradycje. To jest sport, który się bardzo dobrze ogląda – powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP. Duże zainteresowanie jest nie tylko transmisjami, ale także powtórkami.

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport podkreślił, że współpraca telewizji publicznej z Leszkiem Piotrowskim, prezesem Polskiego Związku Bokserskiego powinna przyczynić się do odbudowy zarówno boksu olimpijskiego, jak i zawodowego.

Nabycie licencji na walki zawodowe będzie ważnym uzupełnieniem oferty bokserskiej Telewizji Polskiej. TVP Sport posiada już bowiem umowę z Polskim Związkiem Bokserskim na najważniejsze turnieje boksu olimpijskiego w naszym kraju: mistrzostwa Polski, Memoriał Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza i mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski a także turniej olimpijski podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Oznacza to, że TVP pozyskała na lata, praktycznie na wyłączność, jedną z pięciu najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym kraju. Podobnie jak ma się to ze skokami narciarskimi, lekkoatletyką, piłką ręczna i hokejem na lodzie.

Podczas konferencji prasowej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk bardzo miło wspominał współpracę z TVP sprzed niemal 20 lat, kiedy TVP1 transmitowała jego walki. – Był to dla nas bardzo dobry czas. Z kolei Ewa Piątkowska wyraziła nadzieję, ze wspólna praca trenerów, promotorów i TVP może przyczynić się do ogromnej popularyzacji pięściarstwa w Polsce. Na spotkaniu obecni byli też inni znakomici bokserzy związani z KnockOut Promotions: Krzysztof Głowacki, Maciej Sulęcki i Kamil Szeremeta, a także trenerzy: Fiodor Łapin i Andrzej Gmitruk.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger