Jesień w TVP1- nowe teleturnieje i programy religijne

Telewizja Polska zaprezentowała wczoraj nowości w jesiennej ramówce TVP1. Wśród nich znalazły się m.in. teleturnieje „Rodzina wie lepiej” i „The Wall. Wygraj marzenia”, serial „Korona królów” oraz programy katolickie: „Rodzinny Express” i „Studio Raban”.

fot. TVP

NOWOŚCI

„Rodzina wie lepiej”- poniedziałek-sobota, godz. 18:25 (od 28 sierpnia)

Jesienią br. telewizyjna Jedynka będzie emitować dwa nowe teleturnieje. Pierwszym z nich jest „Rodzina wie lepiej”, oparty na izraelskim formacie „Sure or Insure”. Jego roboczy roboczy tytuł brzmiał „Ryzyk Fizyk”. „Rodzina wie lepiej” to gra rodzinna, w której biorą udział 5-osobowe zespoły składające się z członków rodziny lub grupy przyjaciół. Zgodnie z zasadami programu rodziny wybierają spośród siebie jednego uczestnika, który będzie pełnił kluczową rolę odpowiadając na pytania z wiedzy ogólnej. Podczas odpowiedzi na pytania nie korzysta on z żadnej pomocy, a pozostali członkowie rodziny znajdują się w innym pomieszczeniu nie słysząc ani pytań, ani jego odpowiedzi. Po udzieleniu odpowiedzi przez uczestnika, rodzina musi odgadnąć, czy jej  przedstawiciel odpowiedział na pytanie prawidłowo, czy też nie. Jeżeli rodzina uzna, że na zadane pytanie nie padła prawidłowa odpowiedź, może wykupić tzw. ubezpieczenie i przejść do kolejnej rundy gry. Nagroda główna wynosi 40 tys. zł. Wiedzowy teleturniej porowadzi Marcin Rams.

„The Wall. Wygraj marzenia”- piątek, godz. 20:25 (od 22 września)

Drugim nowym teleturniejem stacji jest „The Wall. Wygraj marzenia”, który powstaje na licencji amerykańskiego formatu „The Wall”. W każdym odcinku występuje para uczestników, którzy odpowiadają na pytania. Kluczową rolę odgrywa wysoka ściana u spodu której znajduje się 15 kieszeni z określonymi kwotami pieniędzy – od 1 do 100 tys. złotych. Po każdym pytaniu, ze szczytu labiryntu spada kula i odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków, które w nieprzewidywalny sposób zmieniają trajektorię kuli tak, że do ostatniego momentu nie wiadomo, w którą z 15 kieszeni otworów kula wpadnie i jaką wskaże kwotę. Program poprowadzi Paweł Orleański.

„Korona królów”- listopad

W listopadzie na antenę Jedynki trafi nowy serial historyczny „Korona królów”, który powstający pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej. Produkcja w reżyserii Wojciecha Pacyny opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego (w tej roli Mateusz Król), króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Występują w niej m.in. Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska.

„Rodzinny Express”- piątek, godz. 9:30 (od 15 września)

Jesienią widzowie stacji zobaczą również dwa nowe programy katolickie. Pierwszym z nich jest poradnikowy magazyn „Rodzinny Express”, który poprowadzi Michalina Szymborska. Gospodyni programu wraz z gośćmi będzie rozmawiać na tematy dotyczące życia codziennego.

„Studio Raban”- sobota, godz. 12:00 (od 16 września)

Drugim katolickim programem TVP jest „Studio Raban”. Będzie to program skierowany do młodzieży. Autorska audycja Michała Kłosowskiego przedstawia historie młodzieży, która swoim życiem i działaniem inspiruje innych.

KONTYNUACJE

W poniedziałek, 28 sierpnia br. na antenę TVP1 po wakacyjnej przerwie powróci program „Dzień dobry Polsko”, który będzie emitowany w dni powszednie o godz. 6.00. TVP1 wprowadziła zmiany w gronie gospodarzy audycji – tym razem widzów będą budzić pojawiający się na antenie trzy pary prowadzących: Justyna Śliwowska i Adam Giza, Anna Wojtkowiak i Karol Gnat oraz Sylwia Dekiert i Rafał Patyra.

Access prime-time TVP1 od 28 sierpnia br. uzupełnią m.in. seriale: „Komisariat” (poniedziałek-czwartek; 17.25) i „Klan” (poniedziałek-piątek; 17.55) oraz teleturniej „Jaka to melodia?” (od poniedziałku do soboty o 18.55 i w niedziele o 18.40).

Na poniedziałkowe wieczory Jedynka zaplanowała spektakle Teatru Telewizji, które będą emitowane o 20.25, począwszy od 28 sierpnia. W najbliższym czasie stacja pokaże dwa premierowe spektakle: „Wojna, moja miłość” (4 września) i „Lekcja polskiego” (25 września). W każdym miesiącu TVP1 planuje pokazać minimum dwie premiery. Po spektaklach Teatru Telewizji stacja będzie pokazywać filmy z cyklu „James Bond w Jedynce”.

We wtorkowe wieczory Jedynka pokaże dwa nowe seriale zagraniczne: „Riviera” (20.25) oraz „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” (21.20), a także nowe odcinki produkcji „El Principe – dzielnica zła” (22.20).

Z poniedziałku na środowy prime-time (20.25) przeniesione zostało widowisko „Wielki Test”, które od teraz będzie pokazywane częściej niż dotychczas. W jego ramach stacja dwa razy w miesiącu będzie emitować cykl „Wielki Test. Polacy Stulecia” w której przypominane będą osoby, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszego kraju. „Wielki Test. Polacy Stulecia” poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz, a gospodarzami pozostałych „Wielkich Testów” będą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Tego samego dnia tuż po misyjnym widowisku stacja będzie pokazywać nowe odcinki „Magazynu śledczego Anity Gargas”.

Czwartkowe wieczory już tradycyjnie będą należały do „Ojca Mateusza” (20.25), „Sprawy dla reportera” (21.20) i „Warto rozmawiać” (około godz. 22.20).

W piątkowe wieczory oprócz „The Wall. Wygraj marzenia” stacja pokazywać będzie filmy z cyklu „Weekendowy Hit Jedynki” (od 22 września o 21:20).

Z kolei w weekendowym prime-time stacja pokaże kolejne odcinki seriali „Komisarz Aleks” (sobota; 20.25) i „Dziewczyny ze Lwowa” (niedziela, 20.25), a także hitowy program „Rolnik szuka żony” (niedziela, 21.20). We wrześniu na antenę Jedynki trafi „Sonda 2”, czyli popularnonaukowy cykl prowadzonego przez dr Tomasza Rożka, który będzie można oglądać w niedzielne popołudnia. Audycja ta została przeniesiona z siostrzanej Dwójki. Wśród propozycji dokumentalnych w ramówce znajdą się m.in. program „Mam prawo” (piątki o 17.30; od 1 września), przedstawiający zmagania zwykłych obywateli z wymiarem sprawiedliwości oraz „Miasto gniewu” (środy o 22.35; od 13 września) o walce polskiej policji z mafią.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger