Wielkanoc w TVP: „Rolnik szuka żony”, „Kocham Cię, Polsko!”, „Bake Off- Ale ciacho” oraz programy religijne i filmy

Droga Krzyżowa z rzymskiego Koloseum, Orędzie Wielkanocne Prymasa Polski, transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego i Urbi et Orbi, transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz koncert na rzecz prześladowanych chrześcijan to najważniejsze propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc.

W Wielki Czwartek (13 kwietnia) o godzinie 20:40 TVP2 pokaże przejmujący film dokumentalny o fascynującym życiu i trudnej działalności misyjnej dwóch polskich zakonników zamordowanych w Peru w 1991 roku „Życia nie można zmarnować”. Tuż po nim druga część opowieści o wielkim Polaku – „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem” z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

W Wielki Piątek (godz. 20:55) TVP1 i TVP Polonia będą transmitować liturgię Drogi Krzyżowej, odprawianej z udziałem papieża Franciszka w Rzymskim Koloseum. A tuż przed nią o godz. 20:25 premiera głośnego filmu dokumentalnym „Tajemnica Benedykta XVI”. Wśród filmowych hitów na wieczór TVP1 proponuje miłosną historię „Wróć do mnie” (godz. 22:45), a w Dwójce widzowie obejrzą film kostiumowy „Hrabia Monte Christo” (godz. 20.05).

W sobotni poranek (15 kwietnia) w Jedynce (godz. 11.30) młodzi dziennikarze z Krakowa w programie „Wielkie Nieba” ukażą pełen szalonych pomysłów kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do Internetu. W Dwójce, o zwyczajach związanych ze świętowaniem Wielkanocy w „Podróżach z historią”, opowie Radosław Kotarski (godz. 10:35). Popołudnie z TVP to m.in. celebrity i talent show „O!Polskie Przeboje”. W wielkanocnym odcinku wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Anna Wyskoni, Golec uOrkiestra, Michał Bajor, Michał Szpak i Kortez (godz. 17:30 TVP1). O 20.20 na antenach TVP1, TVP INFO i TVP Polonia orędzie kardynała Stanisława Dziwisza na Wielkanoc. Sobotni wieczór w Jedynce rozpocznie premierowy odcinek ulubionego przez widzów serialu „Komisarz Alex” (godz. 20:30 TVP1), a w Dwójce film kostiumowy „Piękna i bestia” (godz. 20:05).

W Niedzielę Wielkanocną (16 kwietnia) widzowie zobaczą transmisję z Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka z Placu Świętego Piotra w Watykanie (TVP1 i TVP Polonia, godz. 9:55). Tuż po niej widzowie obu Anten będą świadkami uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi. W Jedynce także koncert „Nieśmiertelni. Warszawa – Aleppo” poświęcony tematyce prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie (godz. 17:30). Trzynaście premierowych utworów w wykonaniu wybitnych polskich wokalistów.

Widzowie zobaczą także premierowy odcinek „Wojennych dziewczyn” w świąteczną niedzielę (TVP1 godz. 20:25), a w nim dalsze losy Marysi, Irki i Ewy, którym na progu swojego dorosłego życia przyszło żyć w okupowanej Polsce. Świąteczny czas to moment startu IV edycji programu „Rolnik szuka żony” (godz. 21:25 TVP1). W pilotażowym odcinku specjalnym zostaną przedstawione sylwetki 10 intrygujących rolników wybranych spośród setek zgłoszeń. Już jesienią 2017 widzowie będą świadkami historii poszukiwań miłości i szczęścia w kolejnej edycji.

W Dwójce widzowie zobaczą pełen energii „Step Up – taniec zmysłów” i emocjonujące zmagania gwiazd – Ani Wyszkoni, Staszka Karpiela-Bułecki i Marcina Wyrostka w świątecznym odcinku teleturnieju „Jaka to melodia” (TVP1). Gwiazdy zaśpiewają, zagrają i opowiedzą o tradycjach wielkanocnych w rodzinnych domach. W wielkanocnym odcinku „Kocham Cię, Polsko!” w Dwójce (godz. 20:15) zmierzą się ze sobą przedstawiciele „Pierwszej Randki” (Magda Jaroszewicz, Paulina Sobota, Aleks Mackiewicz) i gwiazdy polskiej sceny disco polo (Marcin Miller, Radek Liszewski oraz Paweł Dudek). Energetyzujący program zdominują wielkanocne tematy, a gościem muzycznym będzie Mateusz Mijal.

Lany poniedziałek (17 kwietnia) Jedynka rozpocznie od transmisji Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (godz. 7:00) i uroczystej modlitwy Regina Coeli papieża Franciszka z wiernymi w Watykanie (godz. 12:00).

Dla najmłodszych widzów w TVP1 serial animowany „Księga Ksiąg” (wszystkie odcinki na antenie TVP ABC od 6.04 do 17.04 o godz. 19.00). Filmowa uczta zarówno w TVP1 – „Pan i Pani Killer” (godz. 20:30), jak i TVP2 „Zwariowany weekend” (godz.12.15) i „Pan Wołodyjowski” (godz. 18:40).

Wieczorem, w pysznym i pełnym świątecznych wypieków „Bake off – Ale ciacho!” (godz. 21:50) nie zabraknie wzruszeń i rodzinnych wspomnień. Gościem specjalnym odcinka będzie Mateusz Pawłowski, czyli Kacperek Boski z serialu „Rodzinka.pl”.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger