Julia Wyszyńska zwolniona z „Na dobre i na złe” z powodu roli w „Klątwie”

Aktorka Julia Wyszyńska, która w kontrowersyjnym przedstawieniu teatralnym „Klątwa” odgrywa m.in. seks oralny z figurą papieża Jana Pawła II, nie będzie już występowała w serialu „Na dobre i na złe” emitowanym w TVP2. Decyzję o tym podjął prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

W „Klątwie” Julia Wyszyńska odgrywa bohaterkę, która w jednej ze scen symuluje seks oralny z figurą Jana Pawła II, a w drugiej mówi o niedoszłej zbiórce na morderstwo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Oliwer, znając moje poglądy, zaproponował mi scenę, w której miałam zbierać pieniądze na zabójstwo Kaczyńskiego (…) i miałam w tej scenie zapytać was, czy chcielibyście przeznaczyć pieniądze na ten cel i sprawdzić, czy nadal będziemy w ramach działania artystycznego, w tym przypadku spektaklu teatralnego. (…) Co się okazuje – naprawdę można znaleźć człowieka, który może to zrobić za 50 tysięcy euro, czyli tanio. I właśnie teraz powinna być ta scena (…) i powinnam teraz poprosić was o wsparcie finansowe – mówi ze sceny Wyszyńska.

– Ta pani sama podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z TVP dokonując aktu zbezczeszczenie postaci świętego Jana Pawła II. Takich rzeczy nie można akceptować – uzasadnił Jacek Kurski w rozmowie z wPolityce.pl decyzję o wykluczeniu Julii Wyszyńskiej z obsady „Na dobre i na złe”.

Prezes TVP przekazał producentowi „Na dobre i na złe”, że Wyszyńska ma nie grać już w kolejnych odcinkach serialu. Aktorka związana była z serialem przez dwa lata, wcielała się w lekarkę Klaudię Miller pracującą w szpitalu w Leśnej Górze, początkowo jako rezydentka.

Dodatkowo po tym jak w sobotę w programie informacyjnym TVP Kultura pokazano materiał o „Klątwie”, zwolnione zostały autorka tej relacji Anna Mikołajczyk i wydawczyni Katarzyna Kuszyńska. Decyzję podjął dyrektor stacji Mateusz Matyszkowicz.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger