PiS chciał kupić TVN24?

Sensacyjne ustalenia redakcji „Newsweek Polska”. Tygodnik informuje, że poseł Jarosław Kaczyński chciał kupić TVN 24 i zrobić z niego anglojęzyczną stację o Polsce na wzór Al-Dżaziry czy Russia Today.

Według „Newsweeka” do spotkania posła Kaczyńskiego z amerykańskimi właścicielami TVN 24, czyli firmą SNI, doszło w lipcu 2015 r., czyli jeszcze przed wyborami parlamentarnymi wygranymi przez PiS. Właściciele TVN potwierdzają, że PiS się z nimi kontaktował.

– Pierwsze spotkanie było kurtuazyjne. Amerykanie w tym czasie starali się o miejsce na multipleksie dla jednego ze swoich kanałów i próbowali stworzyć przyjazną atmosferę wokół ich biznesu – twierdzi osoba zbliżona do właściciela TVN 24, cytowana przez „Newsweek Polska”. O tym, że TVN 24 nie jest na sprzedaż, poseł Kaczyński miał dowiedzieć się podczas drugiego spotkania z amerykańskimi właścicielami stacji. W listopadzie 2015 r. okazało się, że SNI nie dostała miejsca na multipleksie.

Jak przypomina „Newsweek”, plany uruchomienia anglojęzycznej stacji o Polsce na początku 2016 r. snuł Jacek Kurski, prezes TVP z nadania PiS. Poseł Jarosław Kaczyński od dawna lansuje koncepcję repolonizacji mediów, co w jego opinii doprowadzi do rozbicia „medialnego frontu obrony systemu”, za jaki uważa konkurentów politycznych Prawa i Sprawiedliwości.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger