TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej od 2018 roku

Jeszcze w 2016 roku, prezes TVP Jacek Kurski mówił, że kanał sportowy Telewizji Polskiej trafi na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w luty lub marcu br. Teraz okazuje się jednak, że stacja pojawi się w DVB-T w 2018 roku…

W wywiadzie dla portalu Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski na pytanie „Kiedy TVP Sport trafi na MUX?” odpowiedział:

– Jak będą pieniądze. Wtedy będzie się opłacała rezygnacja z przychodów reemisyjnych w kablówkach i zaryzykować jedynie reklamy w otwartym kanale. Kupujemy na tyle dobry kontent, że warto byłoby go potem emitować w otwartym kanale. Jak będziemy mieli 227 wysokogatunkowych meczów piłkarskich (tj. eliminacje MŚ, finały Euro 2020 i Liga Narodów), w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski to trzecia otwarta antena sportowa będzie wybawieniem. Chciałbym, aby TVP Sport był dostępny na multipleksie już w 2018 roku.

Przypomnijmy, że TVP ma 3 niezagospodarowane sloty w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. To oznacza, że Telewizja Polska może tam umieścić 3 kanały w jakości SD lub 1 kanał w standardowej jakości i 1 kanał w jakości HD. Wszyscy nadawcy komercyjni, którzy wygrali w konkursie na zagospodarowanie multipleksu, uruchomili już swoje stacje (tj. Zoom TV, Nowa TV, WP i Metro).

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger