TV Puls: Cyfrowy Polsat nadużywa pozycji dominującej

2 stycznia 2017 roku operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat przesunął kanał TV Puls HD z dotychczasowej pozycji 84. na pozycję 157. i ulokował na pozycji 84. program Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną. Według Telewizji Puls, krok ten był „samowolny” i poczyniony „bez jakiegokolwiek uprzedzenia”.

Telewizja Puls poinformowała, że w wyniku tego działania skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84., argumentując, iż „działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84.”

Według Telewizji Puls, działanie Cyfrowego Polsatu jest także „sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych”. W tych okolicznościach Telewizja Puls zapowiedziała, że podejmie „wszelkie kroki prawne w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem”.

Przeczytaj również...

4 komentarze

 1. bongos napisał(a):

  Głupio trochę CP zrobił i przede wszystkim zamieszanie w głowach widzów. Sam się naszukałem parę dni temu. Tym bardziej, że nic ambitnego w to miejsce nie wstawili. Ale dzisiaj se na Pulsie „Questa” obejrzę za to.

 2. karolka napisał(a):

  No słabo wyszło, bez uprzedzenia, porozumienia z pulsem. Ludzie przyzwyczajeni do starej pozycji, a tu nie wiadomo co się stało i szukaj wiatru w polu. Dobrze, że na fb dali info, chociaż jak dla mnie to mogli by te kanały zamieć pozycjami, tak, żeby puls wrócił na swoje miejsce.

 3. marek napisał(a):

  Zamieszanie niezłe. Na początku myślałem, ze TV Puls zniknął z oferty i w zamian pojawił się inny kanał. Na szczęście to nieprawda.

 4. Jasta napisał(a):

  tak się faktycznie nie robi choć śmiem twierdzić, że wszystko jest obwarowane jakimiś umowami. Z drugiej ludzkiej strony zwykły widz został trochę zlekceważony – każdy ma swoje upodobania i swoje ulubione kanały i programy i szkoda, że nie uprzedzono gdzie wylądował Puls bo trochę się go naszukałam aż dotarłam do 157 kanału

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger