EmiTel startuje III etap wdrażania MUX 8. Jakie kanały od TVP?

Operator EmiTel poinformował o pomyślnym zakończeniu II etapu wdrażania MUX 8 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce oraz o jednoczesnym rozpoczęciu prac nad III etapem, którego zakończenie jest spodziewane do 31 lipca 2017. Opublikowano wstępną listę nadajników oraz poglądową mapę zasięgu po ich uruchomieniu, z zastrzeżeniem, że dane mogą jeszcze ulec zmianie bez powiadomienia.

Obiekty będą uruchamiane sukcesywnie w ciągu roku, do 31 lipca 2017.  Etap III uruchamiania nadajników MUX 8 obejmuje 20 obiektów (stan na 2.01.2017):

MUX 8 to ogólnopolski multipleks naziemnej TV cyfrowej nadawany w odróżnieniu do MUX 1, MUX 2 i MUX 3 w paśmie VHF (kanały 6-12). Obecnie w ramach MUX 8 nadawane są cztery prywatne kanały TV: Metro, Nowa TV, WP i Zoom TV. Dodatkowo są jeszcze trzy plansze testowe rezerwujące miejsce dla kanałów TVP (nadawca publiczny nie podjął w tej sprawie ostatecznych decyzji – może emitować tu 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD). TVP ma się odnieść do tej sprawy jeszcze w styczniu lub na początku lutego br. Aktualnie wiadomo, że na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej nie zostaną uruchomione kanały TVP Dokument i TVP Sport Premium. Wstępnie nadawca planuje tam umieścić kanały TVP Sport oraz TVP Seriale lub TVP HD. Oprócz tego część pojemności jest przeznaczona na usługi interaktywne i EmiTel testuje tu portal HbbTV.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger