„Belle Epoque”- nowy serial kostiumowo-kryminalny TVN

Telewizja TVN wiosną 2017 roku pokaże kostiumowo-kryminalny serial „Belle Epoque” w którym główną rolę gra Paweł Małaszyński.

„Belle Epoque” to 10. odcinkowy serial kostiumowo-kryminalny, którego akcja toczy się w Krakowie w 1905 roku, w okresie tzw. pięknej epoki. Główny bohater serialu, Jan Edigey-Korycki (w tej roli Paweł Małaszyński), wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę zabójstwa matki. Pomaga mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. W Krakowie Jan spotyka także swoją nieszczęśliwą miłość – Konstancję (Magdalena Cielecka).

– „Belle Epoque” to wyjątkowa produkcja, która mam nadzieję, zachwyci widzów nie tylko wciągającą fabułą i doskonałą obsadą, ale również unikalnymi strojami czy scenografią. Każdy odcinek serialu to odrębna zagadka kryminalna. Co ciekawe, inspiracją dla scenarzystów, były prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku. Prace nad scenariuszem trwały dwa lata. Dzięki temu udało nam się znaleźć historie, które przedstawiają zupełnie inne oblicze tej pięknej epoki i trzymają w ogromnym napięciu do ostatnich chwil – tłumaczy Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. – Wielką zagadką dla widzów będzie także historia Jana oraz jego nieszczęśliwa miłość do Konstancji – dodaje.

W nowej produkcji wystąpią również m.in.: Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati i Eryk Kulm. Zdjęcia realizowane są m.in. w Krakowie i okolicach oraz w Warszawie.

Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVN jest Akson Studio. Producentami są: Michał Kwieciński (Akson Studio), Katarzyna Bielecka (TVN) oraz Marta Grela-Gorostiza (producent nadzorujący TVN).

Serial powstaje na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta, Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza. Reżyserem został Michał Gazda, operatorem obrazu Michał Sobociński. Za charakteryzację odpowiada Alina Janerka, za scenografię Anna Wunderlich. Kostiumy przygotowała Małgorzata Zacharska.

Kostiumowo-kryminalny serial „Belle Epoque” na antenie TVN pokazywany będzie w wiosennej ramówce 2017 roku.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger