10 lat TVP Sport. Od 2017 w naziemnej telewizji cyfrowej

Dokładnie dziesięć lat temu – 18 listopada 2006 r. wystartował TVP Sport. Przez dekadę stał się wiodącym kanałem sportowym w naszym kraju, wielokrotnie zajmując pozycję lidera rynku. Wkrótce stacja dostępna będzie dla wszystkich w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

TVP Sport wyemitował dotychczas 64 tysięcy 285 godzin programu, z czego prawie 15 tysięcy godzin to relacje na żywo. Kanał sportowy Telewizji Polskiej transmitował takie wydarzenia jak: letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (Pekin 2008, Vancouver 2010, Londyn 2012, Soczi 2014 i Rio 2016), mistrzostwa świata w piłce nożnej (2010 i 2014), EURO 2012, mecze piłkarskiej reprezentacji Polski czy imprezy mistrzowskie w takich dyscyplinach jak: piłka ręczna, narciarstwo klasyczne i alpejskie. lekkoatletyka, kolarstwo, hokej na lodzie, łyżwiarstwo szybkie i figurowe, wioślarstwo czy kajakarstwo i w wielu innych. W TVP Sport były obecne także ligowe i pucharowe rozgrywki w piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce i hokeju na lodzie; od tego sezonu – NHL.

TVP Sport, nadający od 12 stycznia 2014 także w formacie HD, dociera w tej chwili do
15 mln osób. Jak informuje nadawca, obecnie trwają pracę nad wprowadzeniem kanału TVP Sport do naziemnej telewizji cyfrowej, dzięki czemu będzie on dostępny w każdym polskim domu.

Rekordem oglądalności TVP Sport jest mecz finałowy mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn z 2015 roku (Francja – Katar) – 1,413 mln widzów. Cztery następne miejsca należą do turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk w Rio (Berlin 2016): Francja – Rosja (720 tys.), Niemcy – Polska (712 tys.), Polska – Francja (662 tys.) i Polska – Rosja (656 tys.).

Kolejne lata dla TVP Sport i sportu w Telewizji Polskiej mogą być jeszcze lepsze. TVP ma już prawa do takich imprez jak: mistrzostwa świata w piłce nożnej (2018 i 2022), EURO 2020, eliminacje do EURO 2020 i MŚ 2022, Liga Narodów i mecze towarzyskie z udziałem reprezentacji Polski, mistrzostwa świata i Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim, lekkiej atletyce, pływaniu, kolarstwie, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym szybkim i short-tracku, WTA, NHL. Nie zabraknie także piłki na najwyższym poziomie: Puchar Niemiec i Francji, występy polskich drużyn w Lidze Mistrzów i Europy oraz finały tych rozgrywek, a także Pakiet FIFA (Puchar Konfederacji, MŚ w piłce halowej i plażowej, MŚ U-17 i U-20).

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger