Maciej Orłoś poprowadzi program informacyjny „#dziejesięnażywo” w WP

Maciej Orłoś, poprzednio przez 25 lat związany z Telewizją Polską, dołączy do zespołu kanału telewizyjnego WP. Będzie w nim gospodarzem programu informacyjnego „#dziejesięnażywo”.

Orłoś będzie w WP prowadził codzienny program informacyjny „#dziejesięnażywo”. Nie podano jeszcze, o której godzinie będzie on emitowany, jednak portal telerozrywka.pl dowiedział się, że program będzie rozpoczynać się przed 17:00. Każde wydanie potrwa 15 minut. Program ma być interaktywny – z opiniami i materiałami (m.in. zabawnymi znaleziskami) od widzów.

– Mój program będzie przeglądem najważniejszych informacji – krótko, zwięźle i na temat, często z poczuciem humoru… Jeśli brzmi znajomo, to… cóż – ja inaczej nie potrafię 😉 – komentuje dziennikarz.

Kanał WP zacznie nadawanie 2 grudnia, będzie dostępny na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Programy w stacji będą przygotowywać i prowadzić m.in. Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica i Igor Sokołowski (wszyscy pracowali poprzednio w Telewizji Polskiej), a współpracować z nią będą m.in. Małgorzata Ohme i Tomasz Machała, którzy niedawno objęli funkcje menedżerskie w Wirtualnej Polsce.

– Po 25 latach przyszedł czas na nowe otwarcie. Telewizja Wirtualnej Polski to dla mnie nowe wyzwanie, ale też inny wymiar wolności, energii, zawodowej inspiracji. Niezwykle ekscytujące połączenie telewizji z możliwościami, jakie dają internet i najnowsze technologie – uzasadnia Maciej Orłoś przejście do WP. Dziennikarz w wywiadzie dla WP.pl zaznaczył, że do odejścia z Telewizji Polskiej skłoniły go obecne tam teraz wpływy polityczne.

W TVP Orłoś przede wszystkim był gospodarzem „Teleexpressu”, ostatni raz program poprowadził 31 sierpnia br. Zastąpił go tam Michał Cholewiński.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger