Super Polsat wystartuje w tym roku

– Jeszcze w tym roku uruchomiony zostanie kanał Super Polsat – mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat. Wciąż nie ma jednak ostatecznej decyzji, kiedy ruszą pozostałe planowane kanały tematyczne, m.in. Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X.

O tym, że Polsat uruchomi nowy kanał Super Polsat w miejsce Polsat Sport News informowano wiosną br. Właśnie wtedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy nadającej na MUX-2 stacji Polsat Sport News na Super Polsat i modyfikację charakteru jej programu. W ramówce nowego kanału nie będzie już tylko sportu, ale pojawią się też filmy i seriale. Zgodnie z wolą nadawcy, Super Polsat będzie kanałem mocno dostosowanym do odbioru przez osoby niepełnosprawne. 70 proc. pozycji z ramówki ma być dostępne dla ludzi z dysfunkcją narządu wzroku (poprzez audiodeskrypcję) oraz słuchu (poprzez napisy czy lektora języka migowego).

Jak potwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, nowy kanał Super Polsat ruszy na pewno jeszcze w tym roku. Nie jest jednak pewne, kiedy uruchomione zostaną inne planowane kanały tematyczne (Polsat otrzymał od KRRiT pozwolenie na nadawanie m.in. Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X). – Co do innych propozycji nie podjęliśmy jeszcze konkretnej decyzji. Rynek jest bardzo konkurencyjny, więc każdy kanał staramy się przygotować bardzo starannie i precyzyjnie – tak, aby wejść z nową ofertą w możliwie najbardziej odpowiednim momencie – wyjaśnia Stec.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger