„Klan” zostaje w TVP1

Telewizja Polska finalizuje proces renegocjacji umów na produkcję serial. Jako pierwsza została podpisana umowa na dalszą produkcję „Klanu”. Nowe odcinki tej telenoweli widzowie zobaczą w jesiennej ramówce TVP1.

Poprzednia umowa TVP z firmą Triplan Wojciecha Niżyńskiego i Pawła Karpińskiego, która jest producentem „Klanu”, dotyczyła emisji tej telenoweli do czerwca br. O konieczności renegocjacji umów z producentami seriali mówił w marcu br. prezes TVP Jacek Kurski. Tłumaczył wtedy, że nawet bardzo popularne produkcje przynosiły spółce w przeszłości wielomilionowe straty. Telewizja Polska rozważała nawet całkowite wycofanie się z produkcji „Klanu”. Ostatecznie TVP zaprzeczyła jednak informacjom, jakoby miała zrezygnować z tej telenoweli.

– Renegocjacje umowy TVP z producentem „Klanu” zakończyły się sukcesem. Nowe stawki są satysfakcjonujące dla obu stron, a nowe odcinki „Klanu” zostaną wyemitowane jesienią- poinformowało biuro rzecznika Telewizji Polskiej. Zdjęcia na planie „Klanu” już się rozpoczęły, jednak nie wiadomo jeszcze ostatecznie, czy nowe odcinki pojawią się na antenie Jedynki – podobnie jak w zeszłym roku – w ostatnich dniach sierpnia czy później.

„Klan” to pierwsza polska telenowela, której fabuła została wybrana w konkursie dla telewidzów ogłoszonym przez Telewizję Polską w 1997 roku. Obecna jest na antenie TVP od prawie 20 lat, w rolach głównych występują m.in. Tomasz Stockinger, Paulina Holtz, Barbara Bursztynowicz, Izabela Trojanowska oraz Kaja Paschalska.

Mimo że „Klan” pokazywany jest od kilku dekad, ma wciąż wierną grupę odbiorców. Według danych Nielsen Audience Measurement w sezonie 2015/2016 każdy odcinek telenoweli śledziło średnio 2,3 mln widzów, a TVP1 miała pozycję lidera rynku w grupie wszystkich widzów. „Klan” nadawany był od poniedziałku do piątku w godzinach 17.55-18.25.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger