Eska TV zmieni się w kanał Ósemka TV

Grupa ZPR Media chce zmienić nazwę kanału Eska TV na Ósemka TV i poszerzyć jego ofertę o programy rozrywkowe. Nadawca chce poszerzyć swoją ofertę o programy rozrywkowe, a także znacznie rozbudować zakres muzyczny w porównaniu ze stacją Eska TV. Wniosek w tej sprawie znalazł się już w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
– Wnioskujemy o poszerzenie specjalizacji programowej kanału Eska TV z muzycznej na muzyczno-rozrywkową. Rozszerzenie zawartości programowej o elementy rozrywkowe zwiększy atrakcyjność stacji i pozwoli na lepsze dostosowywanie jej oferty do aktualnych potrzeb rynku – mówi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, prezes spółki Eska TV.

Kozioł tłumaczy, że od czasu startu w 2009 roku kanału Eska TV zmianie uległ sposób konsumowania mediów przez młodych ludzi. – Kontent muzyczny jest w dzisiejszych czasach odbierany przez młodzież głównie za pośrednictwem internetu – mówi nam szef Eska TV, dodając, że oczekuje ona „elastycznego reagowania na rzeczywistość, otwarcia na wszelkie nowości, a także dostarczania bodźców i intensywnych przeżyć”.

Wraz z modyfikacją oferty programowej Eska TV zmieni też nazwę na Ósemka TV. – Marka Eska kojarzy się ze stacjami radiowymi Eska, które nadają muzyką w formacie Contemporary Hit Radio. Oferta kanału telewizyjnego po ewentualnych zmianach programowych obejmowałaby znacznie szerszy zakres muzyczny – wyjaśnia Kozioł.

Eska TV nadaje w ramach MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, FTA na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), a także w sieciach kablowych oraz IPTV.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger