Teleturniej na podstawie „Wielkiej gry” od 02.2017 r. w TVP2

TVP2 pracuje nad unowocześnieniem formatu „Wielka gra” i dostosowaniem programu do współczesnej telewizji. Teleturniej wiedzowy zostanie wprowadzony na antenę Dwójki w lutym 2017 roku pod nazwą „Większa gra” – informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Nad przywróceniem „Wielkiej gry” telewizyjna Dwójka pracuje od lutego br. Teleturniej nie pojawi się jednak w znanej widzom formule – trzyetapowej rozgrywki, podczas której zawodnicy odpowiadają na pytania prowadzącego i ekspertów z danego tematu. TVP2 postanowiła odświeżyć i unowocześnić format, dostosowując go do zasad współczesnej telewizji.

– Minęła cała epoka w dziejach telewizji. Formuła „Wielkiej gry” byłaby zbyt wolna jak na obecne przyzwyczajenia widza, dlatego nie wrócimy do niej. Na pewno wprowadzimy teleturniej wiedzowy, który będzie nawiązywał do tradycji projektu „Wielkiej gry”, ale nazwiemy go „Większa gra” – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Tak jak poprzednio, zawodnicy „Większej gry” będą walczyć o nagrodę finansową. Zmieni się na pewno scenografia i wystrój studia. W teleturnieju pojawią się także urządzenia pozwalające w łatwy sposób nawigować zadawanymi pytaniami i eliminować zawodników.

– W „Sondzie 2” scenografia bardzo współgra z programem, jest nowoczesna, ale nieprzytłaczająca. W tę stronę powinna pójść „Większa gra” – tłumaczy dyrektor Dwójki.

Wstępnie premierę „Większej gry” zaplanowano na luty 2017 roku. TVP2 jest na etapie kompletowania grona eksperckiego oraz przygotowywania pytań.

Prowadzący teleturniej nie został jeszcze wybrany. Wcześniej TVP2, chcąc uniknąć porównań do Stanisławy Ryster, brała pod uwagę w roli prowadzącego jedynie mężczyznę. W związku ze zmianą nazwy i unowocześnieniem formuły stacja rozważa powierzenie tej funkcji kobiecie. Na pewno jednak gospodynią teleturnieju nie będzie Ryster.

– Odklejenie od „Wielkiej gry” daje nam możliwość napisana teleturnieju od nowa, przez co nie musimy się martwić o prawa autorskie ani oparte o nostalgię porównania – podkreśla szef TVP2.

TVP2 planuje także realizację edycji specjalnej „Większej gry”, w której raz na jakiś czas (np. raz w roku) zmierzą się ze sobą mistrzowie, czyli zwycięzcy odcinków z wcześniejszych sezonów. Projekt ten ma się nazywać „Największa gra”, a zawodnicy zawalczą o nagrodę finansową wyższą od standardowej.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger